هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیان پور:

خسارات ناشی از عدم اجرای تعهدات آمریکا در برجام توسط امور خارجه و دولت پیگیری شود/ ایران در محاکم بین المللی طرح دعوی کند

سرویس سیاسی
نماینده مردم دورود در مجلس گفت: خسارات ناشی از عدم اجرای تعهدات آمریکا در برجام باید به صورت کارشناسی ارزیابی و به عنوان حقوق شهروندی توسط وزارت امور خارجه و دولت در محاکم بین المللی پیگیری شود.
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ساعت 12:36
خسارات ناشی از عدم اجرای تعهدات آمریکا در برجام توسط امور خارجه و دولت پیگیری شود/ ایران در محاکم بین المللی طرح دعوی کند نماینده مردم دورود در مجلس گفت: خسارات ناشی از عدم اجرای تعهدات آمریکا در برجام باید به صورت کارشناسی ارزیابی و به عنوان حقوق شهروندی توسط وزارت امور خارجه و دولت در محاکم بین المللی پیگیری شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201803103603138407.jpg خسارات,ناشی,از,عدم,اجرای,تعهدات,آمریکا,در,برجام,توسط,امور,خارجه,و,دولت,پیگیری,شود/,ایران,در,محاکم,بین,المللی,طرح,دعوی,کند Icana

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری خروج آمریکا از برجام، گفت: اغلب کشورها بر این باور بودند که ایران باید مذاکره و توافق کند که در نهایت ایران مذاکرات را شروع و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی کشوری و بین المللی منجر به توافقی به نام برجام شد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، افزود: در جریان برجام توافقاتی برای حذف و تعلیق تحریم ها صورت گرفت تا ارتباط ایران با دنیا از لحاظ بانکداری و اقتصاد گسترش یابد؛ البته بسیار دیده شد که گروه های سرمایه گذاری و هیات های بلندمرتبه اقتصادی و تجاری با ورود به کشور تا پای قرارداد و میز مذاکره حاضر می شدند اما در عمل قراردادی امضا نشده و به  مذاکرات بعدی موکول می شد.

وی ادامه داد: متاسفانه با شروع به کار دولت جدید آمریکا ادامه برجام سخت تر شد؛ در حقیقت از گذشته آمریکا به صورت ماهوی از برجام خارج شده بود اما از سه شنبه 18 اردیبهشت ماه به صورت شکلی خروج خود را اعلام کرد؛ در اینجا سوالی مطرح می شود که چگونه آمریکا به صورت یک طرفه و به راحتی از برجامی که توسط 5 کشور امضا و تبدیل به سندی بین المللی شده و تعهدی جهانی به دنبال داشت و همچنین مورد تایید سازمان بین الملل قرار گرفته خارج شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه آمریکا باید خسارت ناشی از خروج از برجام را به ملت ایران بپردازد، تصریح کرد: به صورت جدی می طلبد ایران در محاکم بین المللی طرح دعوی کند؛ به طور حتم تمامی شرکت ها و بازرگانان اروپایی که طی این توافق تعاملات و مراوداتی را با ایران داشته به دلیل محدود کردن تعاملات متضرر خواهند شد و وظیفه اتحادیه اروپا است که با قاطعیت از آمریکا بابت زیان و خسران شرکت های خود طلب خسارت کند.

کیان پور ادامه داد: همچنین خسارات ناشی از عدم  اجرای تعهدات آمریکا در برجام باید به صورت کارشناسی ارزیابی و به عنوان حقوق شهروندی تمامی ایرانیان توسط وزارت امور خارجه و دولت در محاکم بین المللی پیگیری شود زیرا این خسارات بسیار عظیم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: باید در کنار انجام تمامی اقدامات متقابل از حق و حقوق کشور به صورت تمام قد در محاکم بین الملی دفاع شود تا به سرانجام مناسبی برسد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، افزود: آژانس بین المللی برای دهمین بار اقدامات و فعالیت های هسته ای ایران را منطبق بر برجام دانسته و بر پایبند بودن به تعهدات تاکید داشته است بنابراین به دلیل پایبند نبودن آمریکا به تعهدات خود ادعای خسارت از آمریکا باید در دستور کار دستگاه دیپلماسی قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000