آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی تختی نژاد:

رقابت تنگاتنگی میان رقم وام و نرخ مسکن در جریان است/ تسهیلات کفاف خرید خانه در کلانشهرها را نمی دهد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از ایجاد رقابت تنگاتنگ میان رقم تسهیلات و قیمت مسکن، گفت: با ارقام تسهیلات مسکن خانه دار شدن دهک های پایین جامعه ممکن نبوده و تنها مقروض شدن آن ها به شبکه بانکی افزایش یافته است.
پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 ساعت 11:39
رقابت تنگاتنگی میان رقم وام و نرخ مسکن در جریان است/ تسهیلات کفاف خرید خانه در کلانشهرها را نمی دهد عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از ایجاد رقابت تنگاتنگ میان رقم تسهیلات و قیمت مسکن، گفت: با ارقام تسهیلات مسکن خانه دار شدن دهک های پایین جامعه ممکن نبوده و تنها مقروض شدن آن ها به شبکه بانکی افزایش یافته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606106288355220.jpg رقابت,تنگاتنگی,میان,رقم,وام,و,نرخ,مسکن,در,جریان,است/,تسهیلات,کفاف,خرید,خانه,در,کلانشهرها,را,نمی,دهد Icana

حسین هاشمی تختی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت فعلی مسکن درکشور، گفت: متاسفانه سیاست های دولت در حوزه تسهیلات دهی در بخش مسکن کارآمد نبوده و نتوانسته به خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه منجر شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص بهبود شرایط بازار با مسئولان به ویژه وزیر راه و شهرسازی جلسه داشته است، افزود: تهیه طرحی با موضوع خانه دار کردن اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه نمونه ای از اقدامات کمیسیون عمران مجلس در این راستا بوده است.

وام مسکن

 

ارایه تسهیلات با نرخ سود پایین یکی از مولفه های مهم خانه دار شدن مردم است

وی با تاکید بر اینکه ارایه تسهیلات با نرخ سود پایین یکی از مولفه های مهم خانه دار شدن اقشار آسیبب پذیر جامعه است، تصریح کرد: متاسفانه با رقابت تنگاتنگی که میان رقم تسهیلات و قیمت مسکن ایجاد شده اثرگذاری وام مسکن کاهش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رقم تسهیلات مسکن در حال حاضر همخوانی با قیمت آن ندارد، گفت: در حال حاضر تسهیلات اعطایی در بخش مسکن در مراکز استان ها و کلانشهرها از کارایی کافی خارج شده است.

 

در حال حاضر تسهیلات اعطایی در بخش مسکن در مراکز استان ها و کلانشهرها از کارایی کافی خارج شده است

مقروض شدن به شبکه بانکی افزایش یافته است

وی ادامه داد: در حال حاضر با ارقام تسهیلات مسکن خانه دار شدن دهک های پایین جامعه ممکن نبوده و تنها مقروض شدن آن ها به شبکه بانکی افزایش یافته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از تداوم رایزنی ها در راستای بهبود وضعیت بازار مسکن خبر داد و گفت: وزارت راه قرار است طرح خود را در این خصوص هر چه سریع تر ارایه کرده و جلسات کارشناسی برگزار شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000