آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجفی خوشرودی:

نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل برای آمریکا مسئولیت ایجاد می‌کند/ خروج از برجام استقلال سایر کشورها را به چالش کشید

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام ترامپ برای خروج از برجام به نوعی به چالش کشیدن حوزه اختیارات و استقلال سایر طرف های توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است.
سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 07:20
نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل برای آمریکا مسئولیت ایجاد می‌کند/ خروج از برجام استقلال سایر کشورها را به چالش کشید عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام ترامپ برای خروج از برجام به نوعی به چالش کشیدن حوزه اختیارات و استقلال سایر طرف های توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg نقض,قطعنامه,2231,شورای,امنیت,سازمان,ملل,برای,آمریکا,مسئولیت,ایجاد,می‌کند/,خروج,از,برجام,استقلال,سایر,کشورها,را,به,چالش,کشید Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در واکنش به خروج آمریکا از برجام مجموعه‌ای از اقدامات را در دستور کار خود قرار دهد، ساز و کارهایی نیز در خود برجام پیش بینی شده که از جمله آن‌ها تشکیل کمیسیون مشترک است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رایزنی با سایر طرف‌های برجام، یعنی کشورهای اروپایی، روسیه و چین نیز می‌تواند موثر باشد که اکنون با فوریت در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: طبق قوانین مصوب مجلس، ایران می‌تواند اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهد که از سطح حداقلی شروع و تا سطح اکثری در رابطه با فعالیت‌های صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را در بر می‌گیرد.

نجفی خوشرودی با بیان اینکه همانطور که مقام معظم رهبری تصریح داشتند و رئیس جمهور نیز اشاره کرد، گرفتن تضمین‌های عملی برای ادامه حضور ایران در برجام به ویژه از کشورهای اروپایی حائز اهمیت است، ادامه داد: اگر بنا باشد که در عمل برجام آثار و دستاوردهایی که مورد نظر ایران بوده است را حاصل نکند، اساسا ادامه حضور ایران در توافق هسته‌ای موضوعیتی ندارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مقطع بر خلاف مقاطع گذشته که اجماع جهانی علیه ایران ایجاد شده بود، کشورهای متعدد جهان از بدعهدی آمریکا و اقدام ترامپ برای خروج از برجام خرسند نیستند، گفت: کشورهای مختلف تلاش‌های گسترده‌ای را در دستور کار قرارداده‌اند تا بتوانند به صورت مستقل به تنظیم روابط خود با ایران به ویژه در حوزه اقتصادی گام بردارند.

وی افزود: اقدام ترامپ برای خروج از برجام به نوعی به چالش کشیدن حوزه اختیارات و استقلال سایر طرف های توافق‌نامه هسته‌ای با ایران است.

نجفی خوشرودی ادامه داد: برجام توافقنامه‌ای است که به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل پیوست شده و طبق اصل 25 منشور سازمان ملل متحد، قطعنامه‌های شورای امنیت لازم‌الاجرا هستند و در صورت تخطی از آن‌ها، برای کشور خاطی مسئولیت بین‌المللی ایجاد می‌کند و دولت آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم فرصت و فضا برای استفاده از دستاوردها و امکانات برجام، فراهم شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط