شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خادمی:

آمریکا و اروپایی‌ها در رابطه با برجام تقسیم کار کردند/ آمریکا خارج و اروپا به دنبال اخذ امتیازات بیشتر از ایران

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، معتقد است: آمریکا از برجام خارج شد تا هیچ تعهدی در قِبال ایران نداشته باشد و اروپا بتواند امتیازات بیشتر از ما بگیرد.
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ساعت 15:34
آمریکا و اروپایی‌ها در رابطه با برجام تقسیم کار کردند/ آمریکا خارج و اروپا به دنبال اخذ امتیازات بیشتر از ایران نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، معتقد است: آمریکا از برجام خارج شد تا هیچ تعهدی در قِبال ایران نداشته باشد و اروپا بتواند امتیازات بیشتر از ما بگیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109219726947.jpg آمریکا,و,اروپایی‌ها,در,رابطه,با,برجام,تقسیم,کار,کردند/,آمریکا,خارج,و,اروپا,به,دنبال,اخذ,امتیازات,بیشتر,از,ایران Icana

هدایت الله خادمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح تبعات اقتصادی خروج آمریکا از برجام و تاثیری که بر شرایط سیاسی و اقتصادی داخلی جمهور یاسلامی خواهد گذاشت، گفت: متاسفانه مدیریت داخلی بر روی عملکرد و توانایی و ظرفیت‌ها سرمایه‌گذاری نکرده است از این رو تصمیمات در سطح بین‌المللی تاثیر بسیار بر وضعیت داخلی کشور دارد.

کاهش مبادلات بانکی و عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی از تبعات خروج آمریکا از برجام

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام تبعاتی برای کشور ما خواهد داشت لذا نمی‌توان از کاهش مبادلات بانکی و عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در کشور چشم پوشی کرد. اروپایی‌ها هرچند بر ادامه مذاکرات و اجرای برجام تاکید دارند اما تواناسس مقابله با آمریکا را ندارند.

آمریکا و اروپایی‌ها در رابطه با برجام تقسیم کار کردند

وی افزود: اروپایی‌ها به لحاظ سیاسی و اقتصادی روابط گسترده و قوی با آمریکا دارد لذا بعید به نظر می‌رسد از ایران در مقابل آمریکا حمایت کنند. از این رو با خروج آمریکا از برجام به نظر تقسیم کاری صورت گرفته است. آمریکا بعد از معطل گذاشتن ایران برای مدت طولانی از برجام خارج شد تا هیچ تعهدی در قِبال ما نداشته باشد.

اتکاء به ظرفیت داخلی و ریشه‌کَن کردن فساد اقتصادی راهکار بهبود شرایط بعد از برجام

خادمی معتقد است: از سوی دیگر اروپایی‌ها وارد مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی شدند تا امتیازات جدیدی اتخاذ کنند، ایران در این شرایط باید بر روی توانایی‌های داخلی اتکاء و فساد اقتصادی را در کشور ریشه‌کَن کند، همچنین از توانایی مدیران داخلی بهره‌مند شویم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهایی چون ژاپن و چین با وجود تحریم ها و مشکلات و اتکاء به توان داخلی به جایگاه فعلی دست پیدا کردند لذا جمهوری اسلامی هم می‌تواند این مسیر را با اراده و داشتن سلامت مالی طی کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000