آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی با اشاره به خروج آمریکا از برجام:

اتحادیه اروپا استقلال سیاسی خود را اثبات کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپا به عنوان یک اتحادیه قدرتمند باید استقلال سیاسی خود از آمریکا را به اثبات برساند.
سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 08:14
اتحادیه اروپا استقلال سیاسی خود را اثبات کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپا به عنوان یک اتحادیه قدرتمند باید استقلال سیاسی خود از آمریکا را به اثبات برساند. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg اتحادیه,اروپا,استقلال,سیاسی,خود,را,اثبات,کند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت شفاف سازی عملکرد اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام در قبال این توافقنامه گفت: زمانی روحانی در مناظرات در جوابی به حداد عادل که پرسید کدخدایی که شما می گویید کیست گفت اتحادیه اروپا که بیش از 28 کشور هستند، کدخدایی به اسم آمریکا دارند که باید آنها را پله کرده و با اصل موضوع یعنی کدخدا مذاکره کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز بعد از گذشت 5 سال از تصویب برجام و رفت و آمدها مذاکرات به نتیجه نرسید و ترامپ نیز به عنوان رئیس جمهور آمریکا از برجام خارج شد و تکلیف اروپا هم مشخص نیست.

وی افزود: بعید است اروپا نیز به دلیل فشار زیادی که آمریکا به آنها وارد می کند، جرأت ادامه ارتباط تجاری با ما را داشته باشد.

جاسمی ادامه داد: معتقدیم زمان آن فرا رسیده که اروپا خود را نشان داده و به عنوان یک اتحادیه، استقلال سیاسی خود را به اثبات برساند چنانچه علیرغم اینکه آمریکا از برجام رفته اروپا با حضور سه کشور مهم در گروه 1+5 که کشورهای قدرتمندی نیز هستند و واحد پولی همچون یورو دارند، نباید به راحتی تسلیم آمریکا شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید شرکت های خصوصی خود را مجاب کرده و ضمانت های لازم را صادر کنند تا معاملات تجاری و اقتصادی آنها با ایران حفظ شده، ادامه یابت و تقویت شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000