آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی‌حسینی:

اقدام ترامپ در برجام خلاف قطعنامه2230شورای امنیت است/ضرورت شفاف‌سازی عهدشکنی آمریکا برای دنیا

سرویس سیاسی
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدام آمریکا در برجام بر خلاف قطعنامه 2230 شورای امنیت است از این رو باید برای افکار عمومی دنیا شفاف شود که ایالات متحده کشوری عهدشکن است.
سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 11:01
اقدام ترامپ در برجام خلاف قطعنامه2230شورای امنیت است/ضرورت شفاف‌سازی عهدشکنی آمریکا برای دنیا عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدام آمریکا در برجام بر خلاف قطعنامه 2230 شورای امنیت است از این رو باید برای افکار عمومی دنیا شفاف شود که ایالات متحده کشوری عهدشکن است. http://cdn.icana.ir/d/019/117240.jpg اقدام,ترامپ,در,برجام,خلاف,قطعنامه2230شورای,امنیت,است/ضرورت,شفاف‌سازی,عهدشکنی,آمریکا,برای,دنیا Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ضرورت ایجاد اجماع جهانی بر علیه اقدام آمریکا، گفت: ترامپ با رفتار سخیف، نابخردانه و بر خلاف قطعنامه 2230 شورای امنیت، توافق بین المللی که مورد استقبال جامعه جهانی قرار گرفت را نقض کرد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای افکار عمومی دنیا شفاف شود که ایالات متحده کشوری عهدشکن است، اظهار کرد: از این رو برای چنین هدف باید با کشورهای چین، روسیه، انگلیس، فرانسه و آلمان که طرف های برجام هستند مذاکرات مستمر انجام شود تا بتوان وحدت ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر اجماع داخلی در کشور صورت نگیرد نمی توان سایر کشورها را بر علیه آمریکا بسیج کرد، ادامه داد: بر این اساس نباید مسئولین همدیگر را متهم کنند و باید چارچوبی که رهبر انقلاب تعریف کرده اند را مدنظر قرار دهیم و در این راستا رفتار کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی ها چند سال پیش قانونی را در رابطه با تحریم های کوبا تصویب کردند که بر اساس آن نباید منافع اروپا فدای منافع آمریکا شود از این رو اروپایی ها در مواجه با برجام نیز باید چنین قانونی را تصویب کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تصور می کنم بتوان با اروپایی ها در مذاکرات و گفتگوهای مستمر به جمع بندی رسید اما باید یادآور شد که به این کشورها امیدی نیست زیرا مدت 2 سال و نیم آمریکا در برجام بود و اروپا به وعده های خود عمل نکرد لذا ادامه فعالیت نامشخص خواهد بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000