آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آذر در گفت‌وگو با خانه ملت تشریح کرد:

سیر تا پیاز طرح بینا،سنا و سند راهبردی دوم دیوان محاسبات

سرویس اقتصادی
رئیس دیوان محاسبات کل کشور سه طرح دیوان در زمینه برنامه ریزی،آموزش و گزارش گیری الکترونیکی را تشریح کرد.
پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397 ساعت 11:03
سیر تا پیاز طرح بینا،سنا و سند راهبردی دوم دیوان محاسبات رئیس دیوان محاسبات کل کشور سه طرح دیوان در زمینه برنامه ریزی،آموزش و گزارش گیری الکترونیکی را تشریح کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607104920220183.jpg سیر,تا,پیاز,طرح,بینا،سنا,و,سند,راهبردی,دوم,دیوان,محاسبات Icana

عادل آذر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رونمایی از دو سند مهم دیوان محاسبات در همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات اظهار داشت: سند راهبردی و استراتژیک دوم دیوان محاسبات رونمایی شد در این طرح با توجه به سند اول و تحولات محیطی دیوان و انتظاراتی که از ما می رفت، ماموریت های جدیدی در نظر گرفته شد.

آموزش قوانین به مدیران اجرایی با طرح بینا

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به سند طرح بینا، توضیح داد: از آنجایی که شعار محوری دیوان محاسبات در برنامه استراتژیک دوم نظارت پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه بود و بر اساس این شعار رئیس و دادستان از صحن علنی رای اعتماد کسب کرده اند طرح بینا تدوین شد.

وی گفت:آسیب شناسی و بررسی ها نشان داد که یکی از چالش جدی مدیران در استفاده از قوانین بود و مشخص شد که مدیران یا به قوانین اشراف ندارند یا از ظرفیت های قانونی مطلع نیستند، یا انبوه قوانین باعث ایجاد ابهام در اجرا شده است. بنابراین با طرح بینا تلاش شد،  دانش مدیران دستگاه های اجرایی افزایش پیدا کند.

آذر با بیان اینکه  طرح بینا متناسب با جنس ماموریت، سطح سازمانی و طبقه های مختلف دستگاه اطلاعات لازم را در اختیار دستگاه اجرایی می گذارد، بیان داشت: دوره های آموزشی برای مدیران در نظر گرفته شده است و برای اینکه طرح عملی باشد سال 96 مدرسین شناسایی شده و کارآموزی لازم را دیده اند تا بتوانند در سطح کل کشور آموزش های لازم را در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی بگذارند.

راه اندازی سیستم گزارش گیری الکترونیکی تا تابستان سال 98

وی همچنین طرح سنا را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: طرح  سامانه نظارتی الکترونیکی دیوان محاسبات است که همکاران در دوره های قبل سخت افزارهای آن را آماده کردند؛ اما  اجرا نشده است و این طرح در واقع در حد سیستم دبیرخانه ای باقی مانده بود.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور توضیح داد: برای اجرایی شدن طرح سنا تیم مدیریت فن آوری و اطلاعات را تغییر داده ایم، تیم حرفه ای از دانشگاه شریف کار را متقبل شده اند، به دنبال این تغییر در تفریغ بودجه سال 95 دو حکم و تبصره کلی کاملا بر اساس طرح الکترونیکی سنا پیش رفت، این آزمایش به ما اطمینان داد که صفر تا 100 کل گزارش تفریغ بودجه سال96 را با سامانه سنا صفر تا 100 انجام و خلاصه گزارش را به مجلس ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه مدیران دیوان امیدی به کارکرد سیستم سنا نداشتند، بیان داشت: این آزمایش انگیزه لازم برای استفاده از سیستم سنا را در بین همکاران ایجاد کرد و در نظر داریم تمام گزارش گیری ها را نیز الکترونیکی کنیم که پیش بینی ما این است که تا تابستان سال 98 این کار نهایی و تکمیل می شود.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور اظهار داشت: اینکه سیستم گزارش گیری الکترونیکی در دستگاه های اجرایی نیز صورت گیرد بستگی به زیر ساخت های دولت الکترونیک دارد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000