شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان و در جریان اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مصوب شد؛

اختصاص شعبی از دادگاه‌های عمومی به رسیدگی جرائم پولشویی

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با اختصاص شعبی از دادگاه‌های عمومی در تهران و سایر استان‌ها به رسیدگی جرائم مرتبط با پولشویی موافقت کردند.
سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 10:19
اختصاص شعبی از دادگاه‌های عمومی به رسیدگی جرائم پولشویی نمایندگان مردم در خانه ملت با اختصاص شعبی از دادگاه‌های عمومی در تهران و سایر استان‌ها به رسیدگی جرائم مرتبط با پولشویی موافقت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201802104083427222.jpg اختصاص,شعبی,از,دادگاه‌های,عمومی,به,رسیدگی,جرائم,پولشویی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 25 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با ماده 11 لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در خصوص رسیدگی به جرائم این موضوع در دادگاه های ویژه با 151 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

ماده 11 مصوب به شرح زیر است:

در ماده ۱۱ آمده است: شعبی از دادگاه‌های عمومی در تهران و در صورت نیاز در مراکز استانها به امر رسیدگی به جرم پولشویی و جرائم مرتبط اختصاص می یابد. تخصصی بودن شعبه مانع رسیدگی به سایر جرائم نمی باشد.

تبصره – در مواردی که مرتکب پولشویی از مقامات موضوع مواد (۳۰۷) و (۳۰۸) قانون آیین دادرسی کیفری و مرتکب جرم منشأ شخصی غیر از مقامات مذکور باشد، به پولشویی حسب مورد در دادگاههای کیفری تهران با مرکز استان رسیدگی می شود.»/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر