آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری‌نطنزی مطرح کرد:

تعیین تکلیف اجرای پروتکل الحاقی بعد از مذاکره نهایی با اروپایی‌ها

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: اجرا یا عدم اجرای پروتکل الحاقی بعد از خروج آمریکا از برجام بعد از اعلام نتایج مذاکره با اروپایی‌ها مشخص می‌شود.
سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 16:05
تعیین تکلیف اجرای پروتکل الحاقی بعد از مذاکره نهایی با اروپایی‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: اجرا یا عدم اجرای پروتکل الحاقی بعد از خروج آمریکا از برجام بعد از اعلام نتایج مذاکره با اروپایی‌ها مشخص می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104705963998.jpg تعیین,تکلیف,اجرای,پروتکل,الحاقی,بعد,از,مذاکره,نهایی,با,اروپایی‌ها Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح تعهدات جمهوری اسلامی ایران در قِبال پروتکل الحاقی بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت:  جمهوری اسلامی ایران مادامی که از برجام خارج نشده باید نسبت به تعهدات خود از جمله پروتکل الحاقی پایبند بوده و آنها را اجرا کند، در صورتی که مذاکرات با اروپایی‌ها نیز منتج به نتیجه‌ای اثربخش شد هم به پروتکل الحاقی پایبند خواهیم ماند.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که مذاکرات ایران با طرف‌های اروپایی برجام به نتیجه نرسید و دولتمردان و حاکمیت جمهوری اسلامی تصمیم به خروج از برجام بگیرند قطعا به پروتکل الحاقی هم پایبند نخواهیم بود و داوطلبانه آن را اجرایی نمی‌کنیم.

وی افزود: ایران در صورت خروج از برجام در سطح همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تجدیدنظر کرده و تصمیم‌های شورای نظارت بر اجرای برجام را اتخاذ و عملیاتی خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در سال 1382 به صورت داوطلبانه به پروتکل الحاقی پیوست و همانگونه که به برجام پایبند بوده، این پروتکل را هم عملیاتی کردیم زیرا آن را به عنوان یکی از الحاقات برجام پذیرفتیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000