آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی تشریح کرد:

ادامه فعالیت برجام با حضور اروپایی‌ها در گرو چه ضمانت‌هایی است؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ضمانت ادامه فعالیت برجام با حضور اروپایی ها، نیازمند افزایش هزینه های خروج طرف های مقابل در توافقنامه است.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:07
ادامه فعالیت برجام با حضور اروپایی‌ها در گرو چه ضمانت‌هایی است؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ضمانت ادامه فعالیت برجام با حضور اروپایی ها، نیازمند افزایش هزینه های خروج طرف های مقابل در توافقنامه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg ادامه,فعالیت,برجام,با,حضور,اروپایی‌ها,در,گرو,چه,ضمانت‌هایی,است؟ Icana

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فعالیت دستگاه دیپلماسی کشورمان در رابطه با بررسی وضعیت برجام و رایزنی در خصوص دریافت ضمانت های لازم از اروپایی ها، گفت: باید هزینه های خروج طرف های مقابل در برجام را افزایش دهیم که این مهم سبب دستیابی به نتیجه مطلوب برای کشورمان می شود.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سند برنامه جامع اقدام مشترک تنها ضمانت برای کشورهای طرف مذاکره کننده بود و این مهم موجب شد فرار از توافقنامه برای کشورها بدون هزینه باشد.

خروج آمریکا از برجام سبب بی اعتمادی دنیا به این کشور شده است

وی ادامه داد: البته باید یادآور شد که هزینه معنوی یا به عبارتی آثار بین المللی خروج آمریکا از برجام مشهود است و امروزه بسیاری از کشورها متوجه شده اند که ایالات متحده مورد اعتماد نیست و نمی توانند روی وعده های آنها حساب باز کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد باید در حوزه هایی که با اروپا مبادلات استراتژیک داریم ضمانت دریافت شود؛ به عنوان مثال در حوزه اقتصادی باید ضمانتی دریافت شود که تحریم های ایالات متحده هیچ خللی در روند مبادلات ایجاد نکند

به ادامه برجام با حضور اروپایی ها خوش‌بین نیستم

گودرزی با اشاره به اینکه به ادامه برجام با حضور اروپایی ها خوش‌بین نیست، اظهار کرد: به عبارتی هر چقدر هم که اروپایی ها ضمانت بدهند، باید اذعان کرد ماهیت روابطشان با آمریکا هزینه بیشتری برایشان دارد لذا هر چه قدر هم که برای خروج آنها از برجام هزینه بتراشیم، بازهم کفه مناسباتشان با آمریکا سنگین تر است.

برجام بدون آمریکا، توافقنامه مُرده‌ است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برجام بدون آمریکا، توافقنامه مُرده ای است، خاطرنشان کرد: اروپایی ها در دوره هایی نشان دادند که در برخی اوقات فصل جدایی نسبت به آمریکا در موضع گیری دارند اما این مهم اقدامی سیاسی بوده و برای ثابت کردن آن نیاز به اقدام عملی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر