آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

سرنوشت نامعلوم 13هزار آموزشکده کنکور پس از حذف کنکور

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه کنکور تا چند سال دیگر برای همیشه برچیده می‌شود، درباره سرنوشت 13هزار آموزشکده کنکور توضیحاتی ارائه کرد.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 18:04
سرنوشت نامعلوم 13هزار آموزشکده کنکور پس از حذف کنکور عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه کنکور تا چند سال دیگر برای همیشه برچیده می‌شود، درباره سرنوشت 13هزار آموزشکده کنکور توضیحاتی ارائه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712103734985985.jpg سرنوشت,نامعلوم,13هزار,آموزشکده,کنکور,پس,از,حذف,کنکور Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تکلیف 13 هزار آموزشکده کنکور در کشور و افراد شاغل در آن پس از حذف کنکور، گفت: اگرچه کنکور تا چند سال دیگر برای همیشه برچیده می‌شود اما آموزش و تقویت دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس و مقاطع مختلف همچنان ادامه خواهد داشت به همین دلیل معتقدم این آموزشکده‌ها با کمی تغییر کاربری می‌توانند ادامه فعالیت دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که نیاز کشور به مهارت‌آموزی است این آموزشکده‌ها می‌توانند به سمت مهارت‌آموزی و تدریس دروس فنی و حرفه‌ای به صورت تئوری و عملی حرکت کنند.

وی با بیان اینکه با تمامی این اوصاف نمی‌توان منکر حذف تشکیلات زائد برخی از این آموزشکده‌ها شد، اضافه کرد: با وجود آنکه بسیاری از این آموزشکده‌های کنکور مافیایی بوده و فعالیت آن‌ها غیرقانونی است که تلاش می‌شود در پی خذف کنکور آن‌ها نیز برچیده شوند اما آموزشکده‌های قانونی امکان ادامه فعالیت را با کمی تغییر پیدا خواهند کرد.

کوچکی‌نژاد معتقد است از آنجا که در دانشگاه‌های آزاد، علمی کاربردی و پیام نور جای خالی بسیاری وجود دارد، بسیاری از اساتید آموزشگاه‌های کنکور پس از حذف کنکور می‌توانند با دانشگاه‌ها همکاری کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از طرفی حذف کلاس کنکور و آموزشگاه‌های آزاد و کلاس‌های خصوصی را با آزادی‌های فردی شهروندان در تناقض دانست و گفت: این کار در شرایط سخت اقتصادی کشور موجب بیکاری و ناامیدی بسیاری از جوانان که در این آموزشگاه‌ها مشغول به کار هستند می‌شود لذا وظیفه دولت پس از حذف کنکور نظارت بر این بازار و ایجاد فضای رقابتی و جلوگیری از کم‌فروشی و تقلب و تشکیل انحصار است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000