شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی شاهرودی:

سعودی‌ها خسارت فاجعه منا را ناشی از قصور خود نمی‌دانند/عربستان تامین امنیت زائران را تضمین کرد

سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به اینکه سعودی ها اعتقاد دارند خسارت فاجعه منا ناشی از قصور و کوتاهی دولت این کشور نیست، گفت: عربستان اعلام کرد حج را از مناسبات سیاسی جدا کرده اند و امنیت لازم برای زائران تضمین می کند.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 12:01
سعودی‌ها خسارت فاجعه منا را ناشی از قصور خود نمی‌دانند/عربستان تامین امنیت زائران را تضمین کرد سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به اینکه سعودی ها اعتقاد دارند خسارت فاجعه منا ناشی از قصور و کوتاهی دولت این کشور نیست، گفت: عربستان اعلام کرد حج را از مناسبات سیاسی جدا کرده اند و امنیت لازم برای زائران تضمین می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611102121177615.jpg سعودی‌ها,خسارت,فاجعه,منا,را,ناشی,از,قصور,خود,نمی‌دانند/عربستان,تامین,امنیت,زائران,را,تضمین,کرد Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آخرین وضعیت پیگیری تامین امنیت زائران ایرانی حاضر در حج تمتع، گفت: سازمان حج و زیارت فرآیند برگزاری حج امسال را به خوبی سپری کرده و هم اکنون کاروان ها درگیر آموزش زائران و تکمیل اطلاعات هستند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سعودی ها در گفتگوها اعلام کردند که حج را از مناسبات سیاسی جدا کرده اند و طبیعتا حمایت و امنیت لازم برای زائران را تضمین می کند.

وی تصریح کرد: باید اذعان کرد که موضوع تامین امنیت در توافقنامه های مربوط به حج تمتع سال گذشته و حتی حج 97 ذکر شده است.

دریافت غرامت فاجعه منا باید از طریق دادگاه های بین المللی انجام شود

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین در رابطه با آخرین وضعیت پیگیری حقوقی موضوع فاجعه منا‌، گفت: سعودی ها هنوز زیربار پرداخت غرامت نرفته اند؛ آنها اعتقاد دارند خسارت فاجعه منا ناشی از قصور و کوتاهی دولت عربستان نیست و متاسفانه دادگاه های این کشور نیز در این خصوص پاسخگو نیستند.

حسینی شاهرودی افزود: بیمه ایرانی زائران  مبالغ مشخص شده را پرداخت کرده اما غرامتی که مدنظرمان است و دولت عربستان باید بپردازد هنوز محقق نشده است.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد این مهم بحث حقوقی دارد و وزارت امورخارجه کشورمان باید از مسیر دادگاه های بین المللی پیگیری کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط