آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در نشست علنی مجلس؛

مجلس از پاسخ های وزیر ارشاد به سوال مطهری قانع نشد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت، توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوال مطهری درخصوص عدم رعایت قانون ممنوعیت به کارگیری کلمات بیگانه را قانع کننده ندانستند.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 11:36
مجلس از پاسخ های وزیر ارشاد به سوال مطهری قانع نشد نمایندگان مردم در خانه ملت، توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوال مطهری درخصوص عدم رعایت قانون ممنوعیت به کارگیری کلمات بیگانه را قانع کننده ندانستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201702102198753747.jpg مجلس,از,پاسخ,های,وزیر,ارشاد,به,سوال,مطهری,قانع,نشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال علی مطهری از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص عدم رعایت قانون ممنوعیت به کارگیری کلمات بیگانه، با 117 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن توضیحات وی را قانع کننده ندانستند.

بنابراین گزارش احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گزارش کمیسیون متبوعش را درخصوص سوال علی مطهری از وزیر فرهنگ و پاسخ های وی را در صحن علنی قرائت کرد.

نماینده مردم ملایر در این خصوص گفت: عدم اجرای قانون منع استفاده از کلمات بیگانه دلیل سوال این نماینده از آقای صالحی بود.

وی درخصوص حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون متبوعش و ارائه توضیحات لازم درخصوص سوال به نماینده سوال کننده گفت: آقای مطهری در توضیح سوال خود از وزیر در کمیسیون گفت که متاسفانه رواج کلمات بیگانه در اماکن عمومی و سردر فروشگاه ها و اسامی شرکت ها بیشتر از گذشته شده است و نظارت بر آنها نیز کمتر شده است. با توجه به اهتمام مقام معظم رهبری بر پاسداشت زبان و خط فارسی و اینکه در قانون موجود متولی اصلی نظارت بر این موضوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، چرا در این خصوص کار جدی صورت نمی گیرد؟

سخنگوی کمیسیون فرهنگی ادامه داد: آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به آقای مطهری اذعان داشت که زبان فارسی بخش مهمی از هویت ما است و کمتر دیده شدن نمادهای زبان فارسی بخشی از تهدید هویتی است و این موضوع دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

آزادیخواه با اشاره به صحبت های وزیر گفت: وزیر در جلسه ادامه داد که در سال 1394 به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی به دولت منتقل شد و برای اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری کلمات بیگانه اقداماتی نظیر راه اندازی سامانه تاییدیه طرح و تابلوی سردر واحدهای صنفی، تشکیل بانک اطلاعاتی اسامی مجاز و غیرمجاز با استعلام از فرهنگستان ادب فارسی و... انجام گرفت، اما اجرای کامل این قانون نیاز به همکاری بیشتر دستگاه ها دارد و در بسیاری از موارد ضمانت اجرایی وجود ندارد.

نماینده مردم ملایر افزود: با توجه به عدم اقناع سوال کننده از توضیحات وزیر، کمیسیون قلمرو سوال را ملی دانست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر