هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمد هاشمی رفسنجانی:

وظیفه اصلی رسانه ها این است که نکات مثبت و وحدت آفرین را مطرح کنند

سرویس دیگر رسانه‌ها
فعال سیاسی اعتدال گرا گفت: برخی افراد در شرایطی که جامعه ما به شدت به وحدت نیاز دارد، حرف ها و پاسخ هایی رد و بدل می کنند که میانه ای با فضای وحدت و همدلی ندارد.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:15
وظیفه اصلی رسانه ها این است که نکات مثبت و وحدت آفرین را مطرح کنند فعال سیاسی اعتدال گرا گفت: برخی افراد در شرایطی که جامعه ما به شدت به وحدت نیاز دارد، حرف ها و پاسخ هایی رد و بدل می کنند که میانه ای با فضای وحدت و همدلی ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105015414065.jpg وظیفه,اصلی,رسانه,ها,این,است,که,نکات,مثبت,و,وحدت,آفرین,را,مطرح,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جماران: در روزهای گذشته، بروز برخی اختلافات در قالب اعلام مواضع رسمی در میان مسئولین کشور موجب شده که رسانه ها بخشی از اخبار خود را به انعکاس بیانیه ها یا نامه های آنها اختصاص دهند. اما اخیراً انتشار یک بیانیه با نام شورای نگهبان که در آن از لزوم عذرخواهی دولت سخن به میان آمده بود، واکنش هایی از سوی فعالین سیاسی و برخی از اعضای این مجلس در پی داشت. به نحوی که پس از ساعاتی از انتشار آن  عنوان آن  به بیانیه رئیس مجلس خبرگان تغییر کرد. اما سوالی که مطرح است؛ چرایی علنی شدن اختلافات مسئولین در سطح رسانه هاست. آیا در فضایی که جامعه نیازمند وحدت و همدلی بیشتر است، طرح این نوع مسائل می تواند مفید به فایده باشد؟

در همین راستا، خبرنگار ما به سراغ فعال سیاسی اعتدال گرا رفته و نظر ایشان را در این باره جویا شده است؛ که متن کامل آن در ادامه می آید:

محمد هاشمی رفسنجانی درباره لزوم وحدت و همدلی میان مسئولین اظهار کرد: در موضوع اختلافات و در این شرایط،  یک طرف مسئولین یا کسانی هستند که به این مسائل دامن می زنند. متاسفانه برخی افراد در شرایطی که جامعه ما به شدت به وحدت نیاز دارد، حرف ها و پاسخ هایی رد و بدل می کنند که میانه ای با فضای وحدت و همدلی ندارد. از سوی دیگر رسانه های گروهی هستند. آنها اگر به دنبال چنین بحث هایی نباشند و بی اعتنایی کنند، هیچ کس از اختلافات مطلع نخواهد شد.

وی افزود: وقتی رسانه ها کندوکاو کنند که چرا فردی این گونه پاسخ فرد دیگری را می دهد، خود موجب دامن زدن به اختلافات و خلاف وحدت و همدلی در جامعه است. بنابراین رسانه ها نباید به دنبال اختلافات روند، زیرا این قبیل مسائل از اهمیت برخوردار نیستند. فرقی نمی کند که رسانه ها دارای منافع جناحی باشند یا خود را مستقل بنامند. بدون شک هر رسانه ای که به چنین مسائلی دامن می زند، بر خلاف فضای همدلی و وحدت در جامعه حرکت می کنند. رسانه ها باید بیشتر به مردم امید دهند. وظیفه رسانه این نیست که تخریب کند، بلکه وظیفه آن امیدبخشی به مخاطبان است.

به گزارش جماران؛ این فعال سیاسی اعتدال گرا در پایان بیان کرد: رسانه ها باید از پخش مسائل تفرقه آمیز خودداری کنند و مسئولیت آنها در شرایط فعلی بسیار سنگین است. وظیفه اصلی رسانه ها این است که نکات مثبت و وحدت آفرین را مطرح کنند نه آنکه بر طبل تفرقه بکوبند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000