هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری تاکیدکرد:

8 میلیون نفر در انتظار بازشدن قفل انسداد مرزی/ برخورد قهری با کولبران متوقف شود

سرویس استان ها
نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس بابیان اینکه 8 میلیون نفر در انتظار باز شدن مرزها هستند،گفت:برخورد چکشی و قهری با کولبران متوقف شود.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:34
8 میلیون نفر در انتظار بازشدن قفل انسداد مرزی/ برخورد قهری با کولبران متوقف شود نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس بابیان اینکه 8 میلیون نفر در انتظار باز شدن مرزها هستند،گفت:برخورد چکشی و قهری با کولبران متوقف شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg 8,میلیون,نفر,در,انتظار,بازشدن,,قفل,انسداد,مرزی/,برخورد,قهری,با,کولبران,متوقف,شود Icana

  رسول خضری درگفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کولبران درکشور،گفت: طرح 9ماده‌ای حمایتی از کولبران در  کمیسیون مختلف مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است؛بنابران جا دارد،این طرح پس از واکاوی‌های کارشناسی  شده در  کمیسیون های تخصص مجلس هرچه سریعتر به صحن علنی مجلس شورای اسلامی  برای تصویب ارجاع شود.

نماینده مردم پیرانشهر  و سردشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما با تصویب طرح حمایتی از کولبران در مجلس شورای  اسلامی قصد داریم،سالیانه  برای 10درصد از کولبران اشتغال کارآمد ایجادکنیم تا بتوان بطورکلی کولبران را ساماندهی کرد،تصریح کرد:با ایجاد کارخانجات صنایع  تبدیلی و تکمیلی در مناطق مرزی،می‌توان برای بسیاری از کولبران اشتغال کارآمد ایجاد کند.

خضری افزود:نباید با این شیوه  قهری ،کولبران را بیکار کرد و 8میلیون نفر را نیز در شرایط نامناسب اقتصادی قرار داد؛بلکه بهترین راهکار این است که  ساماندهی کولبران در دستور کار قرار بگیرد؛زیرا هم اکنون8 میلیون نفر از کسبه  و اصناف  مختلف،75 هزار نفر کوله  بر نیز  بطور مستقیم درگیر انسداد مرزی هستند و این در حالی است که کولبران  با این شرایط به خاک سیاه نشسته‌اند.

 عضو کمیسیون اجتماعی  مجلس یادآورشد: بهارستان در تلاش است  با تصویب طرحی 9ماده ای به داد اوضاع نامناسب کولبران برسد و از همین  رو  انشالله بتوان با تصویب  طرح حمایتی از کولبران  وضعیت  این اقشار زحمتکش را برای همیشه ساماندهی کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000