آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

کشورها نمی‌توانند برای حذف دلار در جریان صدور ویزا ان‌قلت بیاورند

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هرچه بتوانیم مراودات اقتصادی خود را از حوزه دلار خارج کنیم حرکتی در جهت حفظ منافع ملی کشور صورت گرفته است.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:06
کشورها نمی‌توانند برای حذف دلار در جریان صدور ویزا ان‌قلت بیاورند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هرچه بتوانیم مراودات اقتصادی خود را از حوزه دلار خارج کنیم حرکتی در جهت حفظ منافع ملی کشور صورت گرفته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg کشورها,نمی‌توانند,برای,حذف,دلار,در,جریان,صدور,ویزا,ان‌قلت,بیاورند Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش وزارت امور خارجه و بانک مرکزی برای رایزنی با سفارتخانه‌های خارجی جهت صدور ویزا با پرداخت واحد پول ایران به جای دلار گفت: هرچه بتوانیم مراودات اقتصادی خود را از حوزه دلار خارج کنیم حرکتی در جهت حفظ منافع ملی کشور صورت گرفته است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر حوزه سفارت و کنسولگری در جمهوری اسلامی با ارز دلار فعالیت می کنند که اگر به ارز خودمان یا ارزهایی غیر از دلار تبدیل شود برای مقابله با نفوذ دلار در کشور مؤثر خواهد بود.

وی افزود: این موضوع که کشورها بپذیرند طبق قوانین کشور دیگری صدور ویزا داشته باشند امری طبیعی بوده و نمی‌توانند برای استفاده از ارزی غیر از دلار ان قلت بیاورند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای مثال در صورت اجرا شدن این طرح، کسی قرار است در ترکیه ویزا گرفته و به ایران سفر کند با ارز لیر اقدام به این کار کرده و فردی که از ایران قصد سفر به ترکیه دارد با ارز ریال اقدام کرده و ویزا برایش صادر می شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر