هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کبیری به خانه ملت پاسخ داد:

آیا قیمت کالاها در بازار کنترل شده است؟/بررسی تبعات افزایش قیمت ارز در گرانی کالاها

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:علی رغم اینکه دولت اعلام می کند قیمت کالاها در بازار کنترل می شود اما گزارش های مردمی بیانگر گرانی اقلام خوراکی است.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 13:32
آیا قیمت کالاها در بازار کنترل شده است؟/بررسی تبعات افزایش قیمت ارز در گرانی کالاها عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:علی رغم اینکه دولت اعلام می کند قیمت کالاها در بازار کنترل می شود اما گزارش های مردمی بیانگر گرانی اقلام خوراکی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605102765221266.jpg آیا,قیمت,کالاها,در,بازار,کنترل,شده,است؟/بررسی,تبعات,افزایش,قیمت,ارز,در,گرانی,کالاها Icana

سیدتقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تاثیر نوسانات ارزی بر قیمت کالاها گفت:دولت بنا بر ضرورت ها تصمیماتی در حوزه ارز اتحاذ کرد که البته باید پیشتر درباره این موضوع مهم با رعایت تمامی جوانب تصمیم گیری می کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت بازار از نظر اشخاصی که از درآمد کم برخوردار هستند مورد قبول نیست چرا که افزایش اخیر قیمت ها، معیشت خانوارهایشان را تحت تاثیر قرار داده است. باید توجه کرد حتی دلار 4200 تومانی نیز در رشد قیمت کالاها تاثیرگذار بوده است.  

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم ادامه داد:تبعات موضوع افزایش قیمت ارز در بازار رسمی و غیررسمی در قیمت کالاهای مختلف تاثیرگذار بوده است دولت باید برای تامین بخشی از نیازهای مردم تدابیر جامعی اتخاذ کند.

انتقاد از افزایش قیمت گوشت، برنج و سایر اقلام خوراکی

کبیری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت:قیمت برخی از کالاها از نرخ ارز متاثر نمی شود یا حداقل اینکه میزان تاثیرپذیری کمی دارد اما براساس گزارش ها قیمت برخی کالاها برحسب قیمت دلار سنجیده می شود که این موضوع باعث فشار به خانوارهای کم درآمد شده است.

وی تصریح کرد:قیمت برخی کالاها در مدت اخیر حدود 30 الی 40 درصد افزایش یافته این در حالی است در سطح درآمدهای جامعه تغییر خاصی رخ نداده که این موضوع بیانگر کاهش سطح معیشت است.قیمت گوشت، برنج و سایر اقلام خوراکی با افزایش روبرو شده این در حالی است در ماه رمضان باید نظارت بر قیمت اقلام خوراکی تشدید شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: علی رغم اینکه دولت اعلام می کند قیمت ها در بازار کنترل می شود اما گزارشات مردمی بیانگر گرانی اقلام خوراکی است و باید سازمان های دولتی مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی به این وضعیت در بازار رسیدگی کند و بازار عرضه و تقاضا کنترل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط