شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

بانک ها کشاورزان را به زندان انداخته اند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از عملکرد بانک ها در قبال کشاورزان بدهکار بانکی انتقاد کرد.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 12:27
بانک ها کشاورزان را به زندان انداخته اند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از عملکرد بانک ها در قبال کشاورزان بدهکار بانکی انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102964165934.jpg بانک,ها,کشاورزان,را,به,زندان,انداخته,اند Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه کشاورزان به دلیل بدهی بانکی در زندان هستند، اظهار داشت: در صحن علنی و فراکسیون امید این مسئله را بارها مطرح کرده ام، میزان مراجعات کشاورزان در خصوص مصادره اموال شان از سوی بانک ها افزایش یافته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بانک ها اموال کشاورزان و ضامن ها آنها را مصادره می کند، توضیح داد: کشاورزان از بانک ها وام دریافت کرده اند، بخشی از اصل وام و سود بانکی را پرداخت کرده اند؛ اما از عهده باقی سود و اصل وام بر نمی آیند در مقابل شاهد هستیم که بانک ها به سمت ارسال احضاریه ها و مصادره اموال آنها رفته اند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: عده ای که صنایع فناوری دارند اموالشان مصادره شده است و عده ای از کشاورزان که از عهده پرداخت وام شان بر نیامده اند یا اموالشان از سوی بانک مصادره شده یا خود کشاورز و ضامن را به زندان فرستاده اند.

وی تاکید کرد: یکی از قضات منطقه کازرون در تماس تلفنی با بنده بیان داشت که بیش از 50 درصد کسانی که در زندانند کشاورز و عشایر هستند و این جای تاسف دارد.

اکبری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید شرایط اقتصادی مردم از سوی بانک ها درک شود، گفت: در شرایطی که بانک ها ربا در ربا عمل می کنند، باز هم کوتاه نمی آیند  و مردم را تحت فشار می گذارند و نه تنها اموالشان را مصادره می کنند که کشاورزان را به زندان می اندازند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه موضوع زندانی شدن کشاورزان یکی از موضوعات قوه مقننه است، اظهار داشت: بارها این موضوع مطرح شده است و خواهان اصلاح ساختار ها هستیم بنابراین یا دولت لایحه اصلاحیه بدهد یا نمایندگان با طرح دو فوریتی وضعیت وام کشاورزان را تسهیل می کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بانک ها در شرایطی جریمه و خسارت از وام های پرداختی به کشاورزان دریافت می کنند که ترازشان منفی است، این رویه ظلم در حق کشاورز است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000