شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی:

رشد نرخ اجاره بها قابل پیش بینی بود/دولت بافوریت لایحه ای برای تعیین سقف و کف اجاره بها تدوین کند

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت ارایه لایحه ای از سوی دولت در خصوص تعیین سقف و کف برای نرخ اجاره بها تاکید کرد و گفت: رشد نرخ اجاره بها با توجه به رکود عمیق مسکن و نبود ساخت و ساز در ماه های اخیر قابل پیش بینی بود.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 16:00
رشد نرخ اجاره بها قابل پیش بینی بود/دولت بافوریت لایحه ای برای تعیین سقف و کف اجاره بها تدوین کند رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت ارایه لایحه ای از سوی دولت در خصوص تعیین سقف و کف برای نرخ اجاره بها تاکید کرد و گفت: رشد نرخ اجاره بها با توجه به رکود عمیق مسکن و نبود ساخت و ساز در ماه های اخیر قابل پیش بینی بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201610105018433911.jpg رشد,نرخ,اجاره,بها,قابل,پیش,بینی,بود/دولت,بافوریت,لایحه,ای,برای,تعیین,سقف,و,کف,اجاره,بها,تدوین,کند Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دلایل رشد 9.9 درصدی نرخ اجاره بها در ماه های اخیر، گفت: بارها در خصوص گرانی مسکن و اجاره بها با ادامه شرایط فعلی به دولت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی هشدار داده شده بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رکود عمیق مسکن بر گرانی اجاره بها تاثیر داشته است، افزود: توقف ساخت و ساز در حوزه مسکن علاوه بر تاثیر بر افزایش حباب نرخ مسکن بر بازار اجاره بها نیز اثر منفی داشته است.

گرانی مسکن افزایش قیمت


گرانی دوباره اجاره بها دور از ذهن نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با توجه به نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات رشد بیش از 9 درصدی نرخ اجاره بها نیز دور از ذهن نیست، تصریح کرد: ورود ضربتی دولت به بحث تنظیم بازار اجاره بها قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات برای جلوگیری از بزرگ تر شدن نرخ ها ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دستگاه های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی نقش مهمی برای مقابله با نرخ های نجومی اجاره بها دارند، گفت: گزارش گیری از دستگاه های نظارتی در خصوص نحوه عملکرد در حوزه بازار اجاره بها از سوی کمیسیون عمران مجلس در هفته آتی صورت خواهد گرفت.

حاشیه نشینی نتیجه ناتوانی در خرید خانه در شهرها است

رضایی با تاکید بر اینکه مطالبه جدی کمیسیون عمران مجلس از دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی تلاش در راستای کاهش حباب قیمتی در بازار مسکن و اجاره بها است، افزود: در شرایط فعلی همزمان با رشد قیمت  مسکن، بر جامعه اجاره نشین و همچنین حاشیه نشین کشور افزوده خواهد شد.

مطالبه جدی کمیسیون عمران مجلس از دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی تلاش در راستای کاهش حباب قیمتی در بازار مسکن و اجاره بها است

وی ادامه داد: دولت به جای اینکه در آینده منابعی را برای رفع معضلات حاشیه نشینی هزینه کند اکنون باید این منابع را برای ساماندهی نرخ ها به بازار مسکن تزریق کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از رشد مجدد نرخ اجاره بها در خرداد و تیرماه است، گفت: برای عدم تحقق این پیش بینی ها دولت از همین امروز باید عزم خود را جزم کرده و با ایجاد ثبات قیمتی در بازار مسکن از صعودی شدن نرخ ها جلوگیری کند.

دولت لایحه ای برای ساماندهی نرخ اجاره بها به مجلس ارسال کند

وی همچنین از آمادگی کمیسیون عمران مجلس برای بررسی لایحه دولت در خصوص تعیین سقف و کف برای نرخ اجاره بها در مناطق مختلف کشور خبر داد و افزود: عدم ورود مجلس به تدوین چنین طرحی به علت رعایت بار مالی احتمالی آن است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با برگزاری نشست های مستمر در کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی راهکارهای ثبات قیمت اجاره بها و تنظیم نرخ ها در بازار مسکن پیگیری خواهد شد./

پایان پیام

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000