شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیان پور:

دولت بانک اطلاعاتی از خانه های خالی ندارد/خانه دار شدن اقشار ضعیف با عرضه خانه های لوکس ممکن نیست

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، همراهی سازمان های تعزیرات حکومتی، ثبت اسناد، امور مالیاتی و همچنین مشاوران املاک را در راستای توفیق وزارت راه در مسیر شناسایی خانه های خالی لازم دانست.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 14:01
دولت بانک اطلاعاتی از خانه های خالی ندارد/خانه دار شدن اقشار ضعیف با عرضه خانه های لوکس ممکن نیست نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، همراهی سازمان های تعزیرات حکومتی، ثبت اسناد، امور مالیاتی و همچنین مشاوران املاک را در راستای توفیق وزارت راه در مسیر شناسایی خانه های خالی لازم دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201704104256812040.jpg دولت,بانک,اطلاعاتی,از,خانه,های,خالی,ندارد/خانه,دار,شدن,اقشار,ضعیف,با,عرضه,خانه,های,لوکس,ممکن,نیست Icana

مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تعلل دولت در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه نداشتن بانک اطلاعاتی کامل از خانه های خالی و تعلل در اجرای سامانه ملی املاک از سوی دولت دو عامل مهم تاخیر در اجرای این مصوبه قانونی بوده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای قانون مصوب مجلس لازم است، افزود: باید بدانیم که در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی و حتی عرضه آن ها به بازار مسکن تحول چندانی در بازار رخ نخواهد داد.

مسکن شهرسازی

اکثر قریب به اتفاق خانه های خالی موجود در کشور با زیربنای بالا و به صورت لوکس هستند

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اکثر قریب به اتفاق خانه های خالی موجود در کشور با زیربنای بالا و به صورت لوکس هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر تقاضاها در بازار مسکن مربوط به قشر آسیب پذیر جامعه بوده از این رو با تزریق این واحدها به بازار تقاضایی از جامعه هدف کم نخواهد شد.

کیان پور با بیان اینکه اثرپذیری کم بازار مسکن از قانون اخذ مالیات از خانه های خالی از ضرورت اجرای آن نمی کاهد، گفت: باید دستگاه های مختلف با هماهنگی کامل تحت محوریت وزارت راه و شهرسازی نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی دقیق تعداد واحدهای خالی از سکنه در کشور را به تفکیک استان ها مشخص کنند.

نظارت بر بازار مسکن

دستگاه های مختلف به کمک وزارت راه برای شناسایی خانه های خالی بشتابند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: سازمان تعزیرات حکومتی، مشاوران املاک، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین سازمان امور مالیاتی باید وزارت راه و شهرسازی را در شناسایی خانه های خالی و همچنین اجرای قانون در خصوص آن ها همراهی کنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید با در نظر گرفتن برنامه زمان بندی شده بازار مسکن را ساماندهی کند، گفت: مجلس نیز بارها در خصوص کمک به دولت در حوزه ساماندهی بازار مسکن اعلام آمادگی کرده اکنون نیز با هر برنامه کارشناسی شده دولت در این مسیر همسو خواهیم بود./

پایان پیام

 

 

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000