آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی:

فرزندان مسئولان دوتابعیتی چه شرایطی دارند؟/ قانون تابعیتی باید به روزرسانی شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است مدیران گرین کارت‌دار و دارای اقامت نیز ممکن است برای کشور ایجاد مشکل کنند.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 08:00
فرزندان مسئولان دوتابعیتی چه شرایطی دارند؟/ قانون تابعیتی باید به روزرسانی شود عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است مدیران گرین کارت‌دار و دارای اقامت نیز ممکن است برای کشور ایجاد مشکل کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102419181806.jpg فرزندان,مسئولان,دوتابعیتی,چه,شرایطی,دارند؟/,قانون,تابعیتی,باید,به,روزرسانی,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم به روزرسانی قانون تابعیت در کشور از سال های گذشته، گفت: متأسفانه این قانون تا کنون به روز نشده و مسائلی همچون اقامت یا گرین کارت در آن لحاظ نشده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه صرفا حوزه تابعیت دوگانه است که برای مسئولان و مدیران دچار اشکال است، یادآور شد: البته معتقدیم که درباره گرین کارت و اقامت نیز باید قوانینی لحاظ شود و مسئولی که قرار است خادم مردم باشد، نباید غیر از ایران دل به کشور دیگری ببندد.

مدیران گرین کارت دار و دارای اقامت نیز ممکن است برای کشور ایجاد مشکل کنند

وی در ادامه با بیان اینکه ممکن است گرین کارت و اقامت مسئولان و مدیران کشور نیز نظام را دچار اشکال کند، عنوان کرد: درست است که اقامت دوره ای بوده اما به هر حال باید قانونی برای آن نیز وجود داشته باشد.

ابوترابی درباره فرزندان دوتابعیتی مسئولان نیز بیان داشت: اگر فرزندان مدیران و مسئولان کشور دوتابعیتی باشند مشکلی برای والدین آنها حادث نمی کند و اگر در گزارش مجلس از این افراد نیز آمار ارائه شده صرفا جهت اطلاع بوده و مشکلی برای والدین آنها ندارد.

جمهوری اسلامی نخبگان سایرکشورها را شناسایی و جذب کرده و به آنها تابعیت بدهد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بسیاری از کشورها از تابعیت مضاعف به عنوان ظرفیتی برای جبران کاهش جمعیت خود استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: امروزه کشورهای توسعه یافته از طریق جذب و اعطای تابعیت به نخبگان سایر کشورها سعی دارند مشکل کاهش جمعیت خود را برطرف کنند از این رو جمهوری اسلامی نیز باید تلاش کند از این طریق اقدام به جذب نخبگان و اعطای تابعیتی به آنها با ارائه تسهیلات کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر