شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امروز برگزار شد:

نشست مشترک اعضای هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دادستان کل کشور/ تفحص باید مستند و بدون رنگ و بوی سیاسی انجام شود

سرویس اجتماعی
نشست مشترک اعضای هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دادستان کل کشور امروز برگزار شد.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 18:01
نشست مشترک اعضای هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دادستان کل کشور/ تفحص باید مستند و بدون رنگ و بوی سیاسی انجام شود نشست مشترک اعضای هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دادستان کل کشور امروز برگزار شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201805104677503343.jpg نشست,مشترک,اعضای,هیات,تحقیق,و,تفحص,از,ستاد,مرکزی,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,با,دادستان,کل,کشور/,تفحص,باید,مستند,و,بدون,رنگ,و,بوی,سیاسی,انجام,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ نشست مشترک اعضای هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و  ارز  با دادستان کل کشور امروز چهارشنبه ( 26 ، اردیبهشت ماه ) برگزار شد.

احمد انارکی محمدی، رییس هیات تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور در این نشست در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: تحقیق و تفحص از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار قرار داشته و در این رابطه بازدیدهای میدانی را انجام و سوالاتی را از دستگاه های مسئول اصلی عضو ستاد و مرتبط با آن در دستور کار قرار دادیم و پاسخ هایی  ارائه شد.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری حضور دستگاه ها در هیات تحقیق و تفحص ادامه داد: مواردی مانند اطاله دادرسی، پرونده های موجود در قوه قضائیه و همچنین نبود دادگاه های تخصصی برای امر مبارزه با قاچاق، کالاهای قاچاق سازمان یافته و تشخیص آنها و نوع استعلام هایی که در دستگاه قضایی انجام شده در نشست امروز مطرح شد.

برگزاری جلسات با دادستانی کل کشور ادامه دارد

رییس هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برگزاری جلسات با دادستانی کل کشور ادامه دارد، گفت: مشکلاتی که در قوه قضائیه، دادگاه ها و دادسرها وجود دارد بررسی و عنوان شد و به صورت کتبی نیز در اختیار دادستان قرار گرفت.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقرر شد که مدیرکل قاچاق و ارز دادستانی نیز هم افزایی مناسب را با ما داشته باشد؛ درخواست کردیم که از مراکزی که شهرهای هدف هستند از قاضی های متخصص و زبده در بحث کالای قاچاق استفاده شده و این موضوع در شهرستان ها مورد توجه قرار گیرد.

منتظری: قاچاق کالا و ارز گرفتاری بزرگی در کشور شده است/مناطق آزاد دریچه بزرگ ورود و قاچاق کالا شده اند


حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در این نشست مشترک با اشاره به اینکه در خصوص موضوع قاچاق کالا و ارز حرف برای گفتن زیاد است اما در عین حال در کنار تمام حرف ها باید به جد وارد میدان عمل شد، گفت: قاچاق کالا و ارز ابعاد گسترده ای دارد و تمام قوا باید با شناخت دقیق از این ابعاد و با همت و اراده نسبت به کاهش این درد بزرگ اقدام کنند.

تحقیق و تفحص در مقوله قاچاق کالا و ارز باید کاملا مستند و بدون رنگ و بوی سیاسی انجام شود


منتظری با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص در مقوله قاچاق کالا و ارز باید کاملا مستند و بدون رنگ و بوی سیاسی انجام شود، یکی از آسیب های جدی این حوزه را عدم عزم جدی در مبارزه با پدیده قاچاق کالا در همه لایه ها عنوان کرد و افزود:تا زمانی که افرادی باشند که از طریق قاچاق کالا و در مسیر مقابله با آن منافعی به آنها می رسد نباید انتظارموفقیت در مبارزه داشت و بر این اساس باید درتحقیق و تفحص موفق از این پدیده، ابتدا تابلو و تصویری شفاف از تمام ابعاد آن ترسیم شود.

قوانین ناکارآمد مهمترین مشکل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز


دادستان کل کشور تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلات در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به برخی قوانین بر می گردد که کارآمد نیست و باید اصلاح شود.
وی اهتمام و عملکرد جدی و منسجم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را خواستار شد و گفت:اعضای محترم این ستاد و نمایندگان سازمان ها و قوای مختلف در این ستاد باید پا به رکاب باشند و با عزم و اراده بیشتری وارد میدان شوند.

وجود متولیان مختلف در مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از موانع موفقیت در مبارزه با این پدیده


منتظری وجود متولیان مختلف در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از موانع موفقیت در مبارزه با این پدیده دانست و گفت: بخش عمده رسیدگی به موضوع قاچاق کالا در سازمان تعزیرات است،بخشی از آن به قوه قضاییه مربوط است و در بخش اجرایی نیز سازمان بنادر و کشتیرانی،گمرک و مناطق آزاد عهده دار وظایفی هستند که این چندگانگی مشکل زا و آسیب زاست.

نبود تعریف جامع و شفاف از قاچاق سازمان یافته قضات را گرفتار کرده است


دادستان کل کشور یکی دیگر از اشکالات جدی در روند مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز را نبود تعریف جامع و مانع از قاچاق سازمان یافته توصیف کرد و گفت: نبود تعریف جامع و شفاف از قاچاق سازمان یافته قضات را گرفتار کرده است.
وی تصریح کرد: به دادستان های مراکز در استان هایی که بیشتربا پدیده قاچاق کالا مواجه هستند تاکید شده است که حتما بازپرس های مسلط و آگاه به این بحث را به کار بگیرند.

مناطق آزاد از بسترهای گسترش قاچاق کالا


دادستان کل کشور یکی از بسترهای گسترش قاچاق کالا را مناطق آزاد اعلام کرد و افزود:متاسفانه مناطق آزاد بلیه ای  برای قاچاق شده و در کشور ما به جای آنکه به محلی برای صادرات تبدیل شود، دریچه ای بزرگ و گشاد برای ورود کالای قاچاق شده است.


این مقام قضایی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان به دنبال افزایش تعداد مناطق آزاد در کشور هستند خواستار جلوگیری از این اقدام شد.
منتظری در پایان سخنان خود بر آمادگی دادستانی کل و دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور به منظور کمک به بهبود فرایند مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000