هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بابایی صالح:

تشکیل سازمان مهاجرت به صلاح کشور نیست/حضور فعال 3 میلیون افاغنه در مشاغل کشور/ دولت نسبت به نظارت بیشتر بر مرزها اقدام کند

سرویس اجتماعی
عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: 3 میلیون افاغنه در کشور وجود دارد که اغلب آنها به صورت غیرقانونی در کشور زندگی می کنند و دارای شغل هستند.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 10:23
تشکیل سازمان مهاجرت به صلاح کشور نیست/حضور فعال 3 میلیون افاغنه در مشاغل کشور/ دولت نسبت به نظارت بیشتر بر مرزها اقدام کند عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: 3 میلیون افاغنه در کشور وجود دارد که اغلب آنها به صورت غیرقانونی در کشور زندگی می کنند و دارای شغل هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg تشکیل,سازمان,مهاجرت,به,صلاح,کشور,نیست/حضور,فعال,3,میلیون,افاغنه,در,مشاغل,کشور/,دولت,نسبت,به,نظارت,بیشتر,بر,مرزها,اقدام,کند Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه نیازی به تشکیل سازمان وجود ندارد، گفت: اداره اتباع خارجی در اغلب استان های کشور وجود داشته و تمامی امور مهاجرین را پیگیری می کند بنابراین نیازی به تشکیل سازمان وجود ندارد زیرا بدنه دولت را حجیم می کند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تشکیل سازمان مهاجرت جز حجیم کردن بدنه دولت آثار مثبتی به دنبال ندارد، افزود: افزایش نهادها و تشکیل سازمان های جدید خلاف و مغایر برنامه ششم توسعه است و نمی توان نسبت به تحقق آن اقدام کرد.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل سازمان مهاجرت اولویت کشور نیست، گفت: اگر نیاز به تشکیل سازمان مهاجرت وجود داشته باشد نیاز است اداره اتباع منحل و این سازمان به طور کلی به امور مهاجرین و اتباع رسیدگی کند بنابراین در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، متولی ساماندهی اتباع بیگانه را وزارت کشور دانست و تصریح کرد: متاسفانه در مشاغلی مانند خدمات شهرداری و مشاغل ساختمانی و مغازه ها شاهد حضور فعال افاغنه هستیم و به گونه ای حدود 3 میلیون افاغنه در کشور وجود دارد که اغلب آنها به صورت غیرقانونی و غیرمجاز در کشور زندگی می کنند و دارای شغل هستند.

بابایی با تاکید بر اینکه وزارت کشور باید به وظیفه خود که همانا ساماندهی امور مهاجران و اتباع بیگانه است عمل کند و نیازی به تشکیل سازمان مهاجرت دیده نمی شود، گفت: به صورت جدی می طلبد وزارت کشور با ساماندهی اتباع بیگانه در کشور تمامی آنها را شناسایی و نسبت به عودت غیرمجازها به کشورشان اقدام کند زیرا مشکلات بهداشتی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از تردد غیرقانونی آنها کشور را تهدید می کند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس دهم، افزود: با تشکیل سازمان مهاجرت تنها بدنه دولت حجیم و فربه می شود و در عمل کار مفیدی انجام نمی دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم تقویت مرزها برای جلوگیری از قاچاق و ورود غیرمجاز اتباع بیگانه به کشور، تصریح کرد: به طور قطع اگر دولت نسبت به تقویت و اعمال نظارت بیشتر بر مرزها اقدام کند حتی ورود یک نفر اتباع بیگانه به صورت غیرقانونی را به کشور نخواهیم داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار