شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اینستاملت:

وضعیت درآمد منابع هدفمندی یارانه‌ها چگونه است؟ / پشت‌پرده‌ی سودهای کلان دوره تحریم‌ها / وقتی زنان به استادیوم نمی‌روند اما قهرمان می‌شوند!

سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 12:00
وضعیت درآمد منابع هدفمندی یارانه‌ها چگونه است؟ / پشت‌پرده‌ی سودهای کلان دوره تحریم‌ها / وقتی زنان به استادیوم نمی‌روند اما قهرمان می‌شوند! اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201612109406199357.jpg وضعیت,درآمد,منابع,هدفمندی,یارانه‌ها,چگونه,است؟,/,پشت‌پرده‌ی,سودهای,کلان,دوره,تحریم‌ها,/,وقتی,زنان,به,استادیوم,نمی‌روند,اما,قهرمان,می‌شوند! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه شخصی خود نوشت: 

اجرای او همیشه در یادها خواهد ماند.

درگذشت مرحوم قاسم افشار،گوینده توانمند و باسابقه صداوسیما موجب تاثر و تالم اینجانب شد.
از پروردگار منان می‌خواهم به پاس خیرخواهی‌ها و تلاش‌های مرحوم، او را مورد مغفرت قرار دهد. این مصیبت را به خانواده و همه بستگان داغدار آن گرامی تسلیت عرض می‌کنم.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود با اشاره به نشست عصر امروز کمیسیون متبوع خود مطرح کرد: وضعیت درآمد ناشی از اجرای جدول منابع و مصارف تبصره 14 قانون بودجه سال 97 در نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه با گذشت حدود یک ماه و نیم از سال این قانون به درستی اجرا نشده است.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: بررسی‌ها حکایت از آن دارد که چهار شرکت تخصصی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ملی گاز، توانیر و آبفا در 45 روز اول سال 97 نتوانستند بیشتر از 30 درصد منابع مورد نیاز در این قانون را تامین کنند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهار کرد: حدودا نزدیک به صد هزار میلیارد تومان این چهار شرکت باید در طول سال تامین کنند، در 45 روز اول سال نزدیک به 12 هزار و 500 میلیارد تومان سهمشان می‌شده است که متاسفانه آنها تنها توانسته‌اند بیشتر از 3 هزار و 600 میلیارد تومان تامین منابع کرده و به خزانه بریزند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: این موضوع بیانگر آن است که در ادامه روند باید اقدامات موثری صورت بگیرد زیرا قطعا هدفمندی یارانه‌ها دچار کمبود منابع خواهد شد.

وی بیان کرد: طی این 45 روز ابتدایی سال شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حدود 40 درصد، شرکت ملی گاز حدود 30 درصد، توانیر صفر درصد و آبفا رقم بسیار ناچیزی را از این منابع تامین کرده اند، بر این اساس دولت باید به این شرکت‌ها فشار جدی وارد کرده و جلساتی را برگزار کند تا منابع لازم تامین شود.

نماینده مردم رشت تصریح کرد: از مجموع مبلغ 3 هزار و 600 میلیارد تومان که به خزانه ریخته شده، بالغ بر 3 هزار و 400 میلیارد تومان به یارانه نقدی خانوارها اختصاص یافته است و مابقی در اجرای بند دوم تبصره 14 قانون بودجه سال 97 به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده شده است، یعنی از بالای 200 میلیارد تومان مبلغ باقیمانده، 75 درصد به کمیته امداد و 25 درصد به بهزیستی داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: به عبارتی دیگر 94 درصد مصارف هدفمندی یارانه‌ها صرفا در پرداخت یارانه نقدی مصرف شده، اما نکته نگران کننده این است که دولت همچنان راه اشتباه و غلط خود را در هدفمندی یارانه‌ها ادامه دهد.

نماینده مردم رشت درمجلس در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه با گذشت 5 سال از این موضوع، دولت نسبت به اصلاح قانون هدفمندی و مصرف منابع صرفا در پرداخت یارانه نقدی هیچ اقدام شایسته ای برای اصلاح انجام نداده است.

 

 

وی در پستی دیگر قسمتی از مصاحبه خود را به اشتراک گذاشت:

به گزارش نامه نیوز خیلی‌ها در داخل معتقدند فضا در این شرایط باید به سمت وحدت برود. اما غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت از وحدت با این گروه‌ها تقریباً ناامید است. او می‌گوید برجام و مذاکرات هسته‌ای هنوز ناگفته‌ها و پشت پرده‌های زیادی دارد که در صورت ادامه سنگ‌اندازی‌های داخلی، باید گفته شوند.

در این روزها دولت از یک سو باید به فکر تعیین تکلیف وضعیت برجام پس از خروج امریکا باشد و از سوی دیگر به نظر می‌رسد مخالفان داخلی برجام در حال برهم زدن تمرکز دولت هستند. این وضعیت دوگانه قدری کار دولت را در این شرایط سخت می‌کند. فکر می‌کنید زمینه ادامه مخالفت‌های داخلی در شرایط فعلی چیست؟
من واقعاً فکر نمی‌کنم که این مخالفت‌ها صرفاً از روی ناآگاهی یا حتی رسیدن به منافع سیاسی باشد. الان منافع اقتصادی برخی به خطر افتاده. ورود شرکت‌های اروپایی و خارجی درجه یک یعنی بسته شدن دکان خیلی‌ها در داخل. وقتی فلان شرکت معتبر بین‌المللی برای کار وارد ایران شود، دیگر جایی برای آن پیمانکاری که می‌توانست انحصاری کار کند، پروژه‌ها را با تأخیر به سرانجام برساند و طلبکار هم باشد، نمی‌ماند. من الان فکر می‌کنم یک جنبه خیلی مهم این مخالفت‌ها، بحث اقتصاد و پول است. خیلی‌ها هستند که درآمدشان در داخل ناشی از فضای بسته و عدم وجود رقابت است. ما از کاسبان تحریم یک بابک زنجانی را به تور انداخته‌ایم، بقیه اکثراً آزاد هستند و اتفاقاً نفوذ خود را هم از دست نداده‌اند. یک چیزی که باید گفته شود، این است که هزینه این دست رفتارها نه از جیب دولت و سیاسیون بلکه از جیب مردم پرداخت خواهد شد.

راه درست مواجهه با این تحرکات داخلی از نظر شما چیست؟

من واقعاً نمی‌دانم چرا این طیف کاری می‌کنند که آدم مجبور باشد مسائل امنیتی و محرمانه را بگوید. مذاکرات هسته‌ای و برجام هنوز خیلی ناگفته‌ها دارد. من هم با خودم عهد کرده‌ام که اگر دولت به دلیل معذوریت‌هایی که دارد، برخی واقعیتی‌هایی که هست را نگوید، شخصاً برخی مسائل را بازگو کنم. این چیزها را آقایان هم می‌دانند لیکن چون این طرف یعنی مدافعان برجام رعایت برخی مسائل را می‌کنند، آنها فکر می‌کنند می‌توانند از این فرصت سودی ببرند. امروز همه می‌دانند که تحریم برای عده‌ای نان‌آور بود. شاید بابک زنجانی الان نماد این عده باشد ولی من می‌گویم این نماد خوبی نیست. چون اولاً تعدادشان خیلی زیادتر از این بود که بخواهیم آنها را در یک بابک زنجانی ساده خلاصه کنیم.

 

 

جعفرزاده همچنین از نشست خود و تعدادی از اعضای هیئت مدیره شرکت لوله و ماشین سازی ایران با نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در رابطه با چگونگی تامین آب شرب بخش های تابعه شهرستان رشت و شهرها و روستاها خبر داد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد واشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، از دیدار خود با با وزیر خارجه پیشین ترکیه نوشت.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه روابط دو کشور گفت: همواره روابط دو کشور مسلمان و همسایه روابط دوستانه و راهبردی بوده است.ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه باید در راستای تحکیم و تقویت مناسبات فیمابین باشد. بروجردی با اشاره به تحولات جاری منطقه و گسترش گروه‌های تروریستی تصریح کرد: دشمنان امت اسلامی با ایجاد گروه‌های افراطی به دنبال تضعیف قدرت کشورهای اسلامی می‌باشند.  وی تأکید کرد: تحلیل نادرست برخی کشورهای منطقه از بحران‌های موجود به تداوم بی‌ثباتی و تنش در منطقه منجر شده است.

 بروجردی با ابراز تأسف از کشتار مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل سعود گفت: سیاست‌های نابخردانه عربستان آینده‌ای تاریک برای این کشور رقم خواهد زد و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه یمنی ننگ رژیم آل سعود می‌باشد.  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد.  

براساس این گزارش در ادامه این دیدار یاشار یاکیش وزیر خارجه پیشین ترکیه روابط دو کشور را روابطی ریشه‌دار و تاریخی خواند و افزود: گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند به تقویت ثبات و آرامش در منطقه کمک کند.  وزیر خارجه پیشین ترکیه با اشاره به بحران سوریه تصریح کرد: همکاری ترکیه، ایران و روسیه در مذاکرات آستانه تأثیر مثبتی بر روند برقراری صلح در سوریه به جای گذاشته است.  طرفین در پایان پیرامون مسائل مورد علاقه و روابط دو جانبه به بحث و گفتگو کردند. 

 

 

وی همچنین تصویری از نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی منتشر کرد.

بروجردی در حاشیه نشست این کمیسیون با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: آقای صالحی با اشراف گسترده‌اش، تمام نکات لازم به لحاظ فنی و توانمندی جمهوری اسلامی در صورت ضرورت بازگشت به وضعیت قبل از برجام را تشریح کرد.

وی افزود: به جرات می توان گفت که توانمندی‌های ما بیش از مراحل قبل است. پس از خروج آمریکا از برجام، اروپایی ها در برابر آزمون مهم تاریخی قرار دارند و اگر بتوانند به تعهدات خود، منهای فشار آمریکا، ادامه دهند، با توجه به مواضع چین و روسیه، می تواند حافظ منافع ایران باشد.

بروجردی گفت: در غیر این صورت، حتما توانمندی خود در چارچوب موازین آژانس بین المللی انرژی اتمی را با اقتدار ادامه خواهیم داد.

 

 

همچنین در ویدیویی صالحی و بروجردی به تشریح این نشست پرداختند.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، پست زیر را به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس، ویدیویی از نطق اخیر خود در مجلس را به اشتراک گذاشت. پروانه سلحشوری در نطق اضطراری امروز در صحن مجلس، ضمن محکوم کردن آمریکا در خروج از برجام و جنایات رژیم صهیونیستی، پیشنهاداتی را برای برون‌رفت از شرایط فعلی خطاب به مسئولان عالی کشور مطرح کرد. 

 

 

وی همچنین در این نطق روز فردوسی را گرامی داشت.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از منتفی شدن انتقال پتروشیمی های استان فارس به حاشیه خلیج فارس و قول زنگنه برای تکمیل آنها خبر داد.

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر انتقال پتروشیمی های استان فارس به حاشیه خلیج فارس، گفت: نمایندگان استان فارس درباره انتقال برخی از پتروشیمی ها از استان فارس به مناطق دیگر نگرانی هایی داشتند که وزیر نفت در نشست هفته گذشته کمیسیون انرژی اعلام کرد که بحث انتقال این پتروشیمی ها منتفی شده است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوعاتی درباره بحث تامین خوراک این پتروشیمی ها مطرح شده است، افزود: زنگنه عنوان کرد که در حال حاضر خوراک به تمام پتروشیمی های استان فارس اختصاص می یابد و حق خوراک برای تمام پتروشیمی های استان فارس از جمله پتروشیمی فیروزآباد محفوظ است.

تاکیدات وزیر نفت برای تکمیل پتروشیمی های استان فارس

وی ادامه داد: معنای انتقال این نبوده که پتروشیمی ها از فارس به استان دیگری منتقل شوند بلکه مشکل تامین خوراک برای پتروشیمی ها بوده که براساس اظهارات زنگنه این خوراک تامین شود و به دنبال پیدا کردن سرمایه گذار برای تکمیل پتروشیمی ها و تامین خوراک برای پتروشیمی های این استان هستند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاکیدات وزیر نفت برای تکمیل پتروشیمی های استان فارس، تصریح کرد: زنگنه، اعلام کرد که پتروشیمی های فارس انتقال نمی یابند و خوراک آنها تامین می شود و با جذب سرمایه گذار این پروژه ها سریع تر تکمیل و بهره برداری می شود.

 

 

وی همچنین تصویری از نشست اخیر کمیسیون متبوعش منتشر کرد.

 

 

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود نوشت: ظهر امروز در جلسه فراکسیون جوانان با ریاست محترم مجلس، جناب آقای دکتر لاریجانى ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فراکسیون جوانان از آغاز تا به امروز و پیگیری های انجام شده در حوزه‌های مختلف برای برداشتن موانع و مشکلات پیش روی جوانان از ریاست مجلس درخواست کردم تا با حمایت از طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان هرچه سریع تر شاهد تصویب این طرح باشیم، قطعا در صورت تصویب این طرح بستر مناسبی برای حضور جوانان در سطوح مختلف مدیریتی ایجاد خواهد شد. همچنین اشاره داشتم که عدم توجه اثربخش به مطالبات جوانان در حوزه‌های مختلف، موجب گسست و ایجاد گسل عمیق بین جوانان و دیگر بخش‌های جامعه شده و جوانان قرابتی بین مطالبات خود و عرفیات جامعه احساس نمی‌کنند.
ادامه روند فعلی، برای فرایند توسعه و آینده کشور نگران کننده است.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستان های ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از بازدید اعضای کمیسیون شوراهای مجلس از پروژه آزادراه تهران شمال،  افتتاح پارک زرین دشت منطقه هفت جوی و  جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان ملارد منتشر کرد.

 

 

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، در توضیح تصویر زیر نوشت: ۲۵ اردیبهشت ۹۶ ؛ خبر فوری «موسوی لارگانی، تصادف کرد .»
کسی این خبر را باورش نمیشد ؛مردم این سوال را از خودشان میپرسیدند پس آنان که می گفتند نماینده ما به دنبال پول است، پس چرا حداقل یک راننده ندارد؟!
‌زمانی که این خبر در استان پیچید ، این مردم دلسوز دست به دعا برداشتند که خدا کند این خبر شایعه باشد ؛ اما نبود.مردم کشور ، برای خادمشان دست به دعا برداشته بودند.
یکسال از حادثه دلخراش تصادف حجه الاسلام موسوی لارگانی به همراه همسر مکرمشان در اتوبان کاشان - قم می گذرد.حادثه ای که شنیدنش برای عده انگشت شماری غم انگیز و برای عده زیادی باعث خوشحالی بود ؛ عده ای که هنوز نمیدانند چرا اتفاق مورد نظرشان نیفتاد.
در آن روز ها، بازار شایعات در استان اصفهان گرم شده بود ؛ بازاری که برای عده ای نان داشت.برخی با بهره گیری از این اتفاق،به برخی مقاصدشان دست یافتند و گمان می کردند که دیگر مانند قبل، فلاورجان نماینده ای دلسوز نخواهد داشت اما این نیز دروغ و شایعه ای بیش نبود.انشالله با یاری خداوند متعال،حجه الاسلام موسوی لارگانی در مدت خدمتگزاری شان با عزمی جزم تر و با یاری مردم شهید پرور شهرستان فلاورجان، گام بزرگی در آبادانی این شهرستان ، بر خواهند داشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، با انتشار تصویر زیر نوشت: تو کشوری که به زنان اجازه ی رفتن به استادیوم نمی دهند،
زنانشان قهرمان فوتسال یه قاره شدن! عجیب تر از آن، همه مردم پنج قاره می تونستن مسابقاتش رو ببینند غیر از مردم خودشون!

 

 

وی در پستی دیگر از جلسه با افشانی رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور درخصوص کمک مالی به شهرداری های حوزه انتخابیه خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمکاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،تصویری از مراسم تجلیل از نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی عنوان کرد: 140 میلیارد تومان از صندوق توسعه برای اشتغال بخش کشاورزی پرداخت شده است.

 

 

امیر خجسته، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مطرح کرد:

اگر منابع مالی هست باید برای همه باشد.
انتظارات فرهنگیان را طبق قانون عملیاتی کنیم. فرهنگیان و بازنشستگان امروز زیر سخت‌ترین فشارهای اقتصادی هستند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بر لزوم همسان سازی حقوق بازنشستگان وفرهنگیان با سایر کارمندان و همچنین رفع تبعیض در پرداخت حقوق تاکید کرد.

 

 

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه دریایی از تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ داده که قوه قضاییه باید به همه این موارد رسیدگی کند، افزود: در حال حاضر دادگاه بسیاری از متخلفان صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شده و رسیدگی‌ها به پرونده متخلفان در قوه قضاییه به جریان افتاده است.

وی ادامه داد:گزارش کمیته تحقیق و تفحص در کنار گزارش فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، تخلفات صندوق ذخیره را پوشش می‌دهد و مجلس به لحاظ بُعد نظارتی وظیفه خود را به طور کامل انجام داده است و حال قوه قضاییه باید اقدام کند تا مردم نتیجه ملموس این بررسی‌ها را به چشم ببینند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم زمانی احساس می‌کنند که تحقیق و تفحص و رسیدگی‌ها مفید است که خروجی کار برای آن‌ها ملموس شود و 16 هزار میلیارد تومان رقم اختلاس شده در صندوق ذخیره فرهنگیان به بیت المال و فرهنگیان بازگردد.

 

 

خجسته همچنین توییت زیر را در صفحه اش منتشر کرد.

 

 

در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها و تصاویری از نشست کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت منتشر کرد.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، از حضورش در  نشست تشکل های فعال در حوزه دارو با اعضای فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی و معاونین وزیر بهداشت خبرداد.

 

 

وی همچنین تصاویری از دیدار مردمی اخیرش منتشر کرد.

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود مطرح کرد: خوش است قدرشناسی و همدلی در این خمیده سپهر! تحولات داخلی کشور ما و پیرامونی ایران زمین و همچنین کشور آمریکا، وطن عزیزمان را در شرایط بس حساس و ویژه قرار داده است. باید وحدت و وفاق ملی را پاس بداریم و اجازه ندهیم چهره روحانی و رحمانی اسلام، نیک بودن ایران و نیکو بودن ایرانیان، با رفتارهای خودسرانه و افراطی مشوه گردد . خشونت و افراطی گری سم مهلک پیشرفت کشور است . در هیاهوی اختلافات، دعواها و حرکات فراقانونی و افراطی، صدای ملت رشید ایران اسلامی در داخل و خارج کشور شنیده نمی شود و حقوق مسلم ملت پیشینه دار ما را فراموش می کنند. همه بایستی اذهان خود را متحول سازند، مسیٔله هر چه مهم تر باشد، توجه و حساسیت بدان نیز زیادتر می شود. تاریخ را ورق ورق بجویید، بخوانید و بینید، آن قدر که ایرانی از خودش و یا هموطنش ضربه خورده و کشیده،
از تحریم ها خسارت دیده است، از حمله دشمن خارجی، این همه آسیب ندیده است. ما همچنان ملت افراط و تفریط هستیم. در جایی چهل ستون می سازیم، در جایی دیگر هیچ ستون، احدی، خبره و غیر خبره، مجلسی و غیرمجلسی، حق ندارد با برخوردهای رادیکالی و باندی و جناحی، هزینه های نامناسب بر دوش ملت بار کند، امیرمومنان مولاعلی می فرمایند: «هر که خواهان سلامت است، باید میانه روی پیشه کند.» این روزها که جامعه بیش از هر زمان دیگری به ثبات و اقتدار و امنیت نیازمند است، تضعیف ریٔیس جمهور و سرداران نبرد دیپلماسی کشور، هیچ سازگاری با منافع ملی نداردو تندروی های تخریبی علیه دولت برآمده از اراده ملت نمی تواند در راستای تحکیم وحدت ملی و تقویت اقتدار ملی تلقی گردد. هر که نیاموخت ز تاریخ پند باز نسنجیده بیافتد به بند دام گستری های اشخاص و جریان های تندرو و موج فزاینده فضاسازی تخریبی علیه حکمرانان خودی بایستی خاتمه پذیرد . نبایستی بانیان برجام آماج حملات ناجوانمردانه قرار گیرند.

با کمال تاسف عده ای با اظهارات و عملشان گویی، در این مقطع بحران ساز، قصد انتقام از ریٔیس جمهور، سرداران نبرد دیپلماسی کشور و تلخ کردن کام ملت و دولتیان را دارند.

دستگاه سیاست خارجی کشور، بدون توجه به سیاه نمایی و جوسازی دلواپسان، با اتخاذ دیپلماسی فعال، دو جانبه، چند جانبه و بین المللی و ارتباط مستمر و نزدیک با کشورهای جهان و منطقه، ضمن تبیین مواضع مستقل، صلح طلبانه و برحق نظام جمهوری اسلامی ایران، از ظرفیت های موجود، برای مخالفت موثر با سیاست های تهدیدآمیز و توسعه طلبانه آمریکا، اسراییل و سعودی به ویژه در منطقه خلیج فارس، خاورمیانه و اروپا بطورکافی و وافی بعمل آورد.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط