هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی خبر داد:

طرح مجلس برای تعریف مفاهیم دوتابعیتی و گرین کارت / تعریف حقوق و تکالیف افراد و دستگاه ها در زمینه استعلام دو تابعیتی ها

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرح قانونی با 70 امضا تهیه شده تا مفاهیم دوتابعیتی، اقامت دائم، اقامت موقت و گرین کارت مشخص شود.
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 07:20
طرح مجلس برای تعریف مفاهیم دوتابعیتی و گرین کارت / تعریف حقوق و تکالیف افراد و دستگاه ها در زمینه استعلام دو تابعیتی ها سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرح قانونی با 70 امضا تهیه شده تا مفاهیم دوتابعیتی، اقامت دائم، اقامت موقت و گرین کارت مشخص شود. http://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg طرح,مجلس,برای,تعریف,مفاهیم,دوتابعیتی,و,گرین,کارت,/,تعریف,حقوق,و,تکالیف,افراد,و,دستگاه,ها,در,زمینه,استعلام,دو,تابعیتی,ها Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اعلام این خبر طرحی در خصوص تعیین تکلیف مفهوم دوتابعیتی در مجلس تهیه شده است، اظهار داشت: طرح قانونی با 70 امضا تهیه شده تا مفاهیم دوتابعیتی، اقامت دائم، اقامت موقت و گرین کارت مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید حقوق و تکالیف افراد در این زمینه مشخص شود، بیان کرد: در خصوص مفاهیم دوتابعیتی، اقامت دائم، اقامت موقت و گرین کارت باید تکلیف دستگاه‌های نظارتی برای برخورد نیز مشخص شود.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی می‌گویند در استعلام از ما سوال می‌شود که آیا این فرد تابعیت مضاعف دارد؟ و ما به دلیل اینکه آن فرد گرین کارت، اقامت دائم یا موقت دارد، می‌گوییم فرد مورد استعلام، تابعیت مضاعف ندارد، بنابراین تکلیف دستگاه‌های نظارتی مشخص نیست و این طرح قانونی می‌تواند راه را روشن کند.

نقوی حسینی در خصوص گزارش منتشر شده در خصوص تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها که پیش از قرائت در صحن، در رسانه‌ها منتشر شده، ادامه داد: گزارش تحقیق و تفحص وقتی تقدیم هیات رئیسه می‌شود، در نسخه‌های دیگری نیز چاپ شده و تقدیم نمایندگان می‌شود و بعد از این مرحله، هر نماینده‌ای می‌تواند این گزارش را به رسانه‌ها بدهد و محدودیتی ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است برای ارائه گزارش این تحقیق و تفحص در صحن، این گزارش مختصر شود ولی گزارش نهایی کمیسیون همین است که منتشر شده است و در صحن قرائت می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000