آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی تشریح کرد:

برگزاری کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا چه خروجی دارد؟

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: برگزاری کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا، به لحاظ سیاسی و دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل بسیار موثر خواهد بود.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 18:00
برگزاری کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا چه خروجی دارد؟ نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: برگزاری کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا، به لحاظ سیاسی و دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل بسیار موثر خواهد بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg برگزاری,کمیسیون,مشترک,برجام,بدون,حضور,آمریکا,چه,خروجی,دارد؟ Icana

محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص درخواست وزیر امورخارجه ایران جهت تشکیل کمیسیون مشترک برجام بدون حضور آمریکا، اظهار داشت: درخواست آقای ظریف برای برگزاری کمیسیون مشترک برجام بین ایران و 5 کشور دیگر بدون حضور آمریکا، در راستای حقوق بین‌الملل و رعایت اصول دیپلماتیک است که درخواست قانونی محسوب می‌شود و از آنجایی که آمریکا از برجام خارج شده نمی‌تواند در این مسیر نقشی داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کمیسیون مشترک می‌تواند صدای مظلومیت ایران را به گوش جهانیان برساند و عهدشکنی آمریکایی‌ها را به خوبی نشان دهد.

وی افزود: دستورکار کمیسیون مشترک برجام، می‌تواند بررسی جایگاه غیرقانونی خروج آمریکا از برجام را مورد بحث قرار دهد و اگر آمریکا در این مسیر محکوم شود به لحاظ سیاسی و دیپلماتیک در عرصه بین‌الملل بسیار موثر خواهد بود.

کاظمی اداکه داد: منافع اروپایی‌ها در جهت ادامه برجام است، زیرا ایران در بخش صنعت، نفت و پتروشیمی بازار خوبی دارد و اگر اروپایی‌ها برای حفظ برجام تلاش نکنند، به منافع ملی خود پشت کرده‌اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه برجام بدون حضور آمریکا به نفع کشور است، زیرا در اجرای برجام همواره مانع ایجاد می‌کرد و اکنون می‌توان اروپایی‌ها را در زمینه سرمایه گذاری در این ترغیب کنیم، همچنین در زمینه تکنولوژی برای تولیدات نیز می‌توانیم از اروپایی‌ها استفاده کنیم و آن‌ها نیز به ایران نیازمند هستند و این رابطه دو طرفه است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اروپایی‌ها اگر بخواهند منافع ملی خود را تامین کنند، باید برجام را ادامه دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000