آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر به مناسبت روز موزه:

فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در میان مردم وجود دارد؛ به شرط یادآوری و تبلیغات

سرویس فرهنگی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآوری و تبلیغات درباره موزه‌ها برای مردم را الزامی دانست زیرا به اعتقاد وی فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در مردم وجود دارد.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 11:56
فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در میان مردم وجود دارد؛ به شرط یادآوری و تبلیغات عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآوری و تبلیغات درباره موزه‌ها برای مردم را الزامی دانست زیرا به اعتقاد وی فرهنگ و علاقه بازدید از موزه در مردم وجود دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711102686793528.jpg فرهنگ,و,علاقه,بازدید,از,موزه,در,میان,مردم,وجود,دارد؛,به,شرط,یادآوری,و,تبلیغات Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به 28اردیبهشت ماه به‌عنوان روز موزه در تقویم رسمی کشور، گفت: استقبال مردم از آثار موزه لوور پاریس که در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شده، نشان از وجود علاقه و فرهنگ موزه رفتن در میان مردم است لذا به نظر می‌رسد این مهم صرفا به یادآوری و تبلیغ نیاز دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت توجه بیشتر مسئولان به موزه می‌توان از این طریق به درآمد مناسبی رسید، افزود: بسیاری از کشورها 4 روز را در سال را به‌عنوان روز موزه نامگذاری  میکنند تا از این طریق توجه بیشتری به موزه از ابعاد مختلف داشته باشند، ضمن آنکه روزهای دیگر ملی خود را به انحای مختلف با موزه عجین می‌کنند، ما نیز می‌توانیم به عنوان مثال روز22 بهمن و دیگر روزهای ملی را با موزه گره بزنیم.

وی همچنین با اشاره به قوانین آمده در برنامه ششم در راستای حمایت از آثار تاریخی و ایجاد اشتغال و درآمد از طریق آنها در کشور، ادامه داد: نباید نقش دستگاه‌های مختلف همچون آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، معاونت فرهنگی شهرداری‌ها در ایجاد فرهنگ بازدید از موزه‌ها و رونق این مهم نادیده گرفت ضمن آنکه با خصوصی‌سازی می‌توان منجر به درآمدزایی از این طریق شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: کمیسیون فرهنگی در تلاش است به بهانه روز موزه در 28 اردیبهشت ماه ابعاد مرتبط با این مهم را با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار دهد و وظیفه نظارتی خود را اعمال کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000