شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالنوری:

توقف اجرای پروتکل الحاقی و از سرگیری غنی سازی بعد از خروج آمریکا از برجام تکلیف قانونی است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مذاکره دولت با اروپایی ها خلاف قانون است، تاکید کرد: دولت در شرایط خروج آمریکا از برجام پروتکل الحاقی را متوقف و غنی سازی را از نو شروع کند.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 10:18
توقف اجرای پروتکل الحاقی و از سرگیری غنی سازی بعد از خروج آمریکا از برجام تکلیف قانونی است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مذاکره دولت با اروپایی ها خلاف قانون است، تاکید کرد: دولت در شرایط خروج آمریکا از برجام پروتکل الحاقی را متوقف و غنی سازی را از نو شروع کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101416007975.jpg توقف,اجرای,پروتکل,الحاقی,و,از,سرگیری,غنی,سازی,بعد,از,خروج,آمریکا,از,برجام,تکلیف,قانونی,است Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت اجرای پروتکل الحاقی بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: مذاکرات دولت و اروپایی ها بعد از خروج آمریکا از توافق خلاف قانون است، زیرا بر اساس ماده واحده قانون اقدام متقابل و متناسب، در صورتی دولت در چارچوب سیاست های شورای عالی امنیت ملی می تواند برجام را انجام و اجرا کند که به اقدامات تکلیفی زیر عمل کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بند سوم اقدامات تکلیفی مذکور آمده است که به موجب هر نوع نقض اعم از وضع تحریم جدید با هر عنوانی یا تمدید تحریم ها یا اقدام دیگر، دولت باید اقدام متناسب و متقابل انجام دهد، در شرایط کنونی آمریکا علاوه بر نقض های گذشته از برجام خارج شده است لذا اقدام متقابل و متناسب به معنای خروج ایران از برجام است.

وس تاکید کرد: دولت خلاف قانون عمل کرده زیرا به موجب بند سوم قانون مذکور باید همکاری ها را متوقف و گسترش و توسعه صنعت صلح آمیز هسته ای را انجام دهد. بنابر این ماده؛ مذاکره دولت با اروپایی ها غیرقانونی است.

ذوالنوری یادآور شد: مذاکره نیازمند طی مسیر قانونی مجدد از طریق مجلس بود، با این وجود دولت پروتکل الحاقی و داوطلبانه را هم باید متوقف کند و غنی سازی و سایر محدودیت های برجامی را از نو شروع کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با این حال کلیه دولت می بایست محدودیت های که در مسیر برجام برای برنامه هسته ای ایجاد شده را کنار و فعالیت ها را از سر گیرد. البته طرح دو فوریتی هم در این زمینه در مجلس مطرح شده تا این محتوا را به صورت قانونی پیگیری کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000