شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بختیار مطرح کرد:

در صورت عدم اخذ تضامین لازم از اروپایی ها ایران غنی سازی خود را به بالای 20 درصد افزایش می دهد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: تضامین کافی برای ادامه برجام از سوی اروپایی ها باید اعلام و این تضامین باید قابل اعتماد باشد در غیر این صورت از برجام خارج می شویم.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 16:19
در صورت عدم اخذ تضامین لازم از اروپایی ها ایران غنی سازی خود را به بالای 20 درصد افزایش می دهد عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: تضامین کافی برای ادامه برجام از سوی اروپایی ها باید اعلام و این تضامین باید قابل اعتماد باشد در غیر این صورت از برجام خارج می شویم. http://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg در,صورت,عدم,اخذ,تضامین,لازم,از,اروپایی,ها,ایران,غنی,سازی,خود,را,به,بالای,20,درصد,افزایش,می,دهد Icana

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح تبعات خروج آمریکا از برجام، گفت: به موجب برجام قرار بود منافعی به ویژه در حوزه اقتصادی متوجه جمهوری اسلامی شود و سرمایه گذاری و فروش نفت و تجارت ما تسهیل و مشکلات رفع شود. در برخی از موارد چون فروش نفت با تسهیلاتی روبه رو شدیم اما در حوزه سرمایه گذاری خارجی به دلیل مشکلات بانکی و سنگ اندازی آمریکایی‌ها پیش از خروج هم نتوانستیم منافعی را به دست آوریم.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط خروج آمریکا از برجام و در جریان مذاکرات با اروپایی ها تمام سناریوها باید در نظر گرفته شود، تضامین کافی برای ادامه برجام از سوی اروپایی ها باید اعلام و این تضامین باید قابل اعتماد باشد.

وی افزود: در غیر این صورت از برجام خارج می شویم، سازمان انرژی اتمی هم آمادگی لازم دارد تا فعالیت هسته ای را از سر گیرد. ایران در صورت عدم اخذ تضامین لازم از اروپایی ها می تواند غنی سازی خود را به بالای 20 درصد هم افزایش دهد.

بختیار یادآور شد: مجلس و دولت با همگرایی برای بهبود وضعیت اقتصادی و فروش نفت نیز برنامه ریزی کرده است، همان گونه که در دوران جنگ تحمیلی با سختی و مشقت امکان فروش نفت خود را داشتیم. شایان ذکر است که در صورت خروج ایران از برجام منافعی که برای اروپایی و آمریکایی ها وجود داشت از میان خواهد رفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: افکار عمومی جهان نسبت به آمریکایی ها و تصمیم ترامپ پیام روشنی مبنی بر پایبندی ایران به تعهدات خود را دریافت کردند. آمریکایی و غربی ها قابل اعتماد نیستند و بنا به فرمایشات رهبری؛ آمریکایی ها در تعهدات بین المللی مختلف پایبند نبوده قابل اعتماد نیستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: عدم پایبندی به تعهدات بین المللی امریکا نسان می دهد که هیچ کشوری نمی تواند به پای میز مذاکره با آنها بنشیند و در چارچوب حقوقی بتواند مشکل خود را با آمریکا حل و فصل کند. با ای حال امیدواریم اروپایی ها تضامین لازم را داده و پای این تضامین ایستادگی کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر