هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی بابایی:

تاخیر در اجرای تحریم ها تنها ثمره مذاکرات با اروپایی ها خواهد بود

سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، گفت: اروپایی‌ها به خاطر ایران با آمریکایی‌ها درگیر نمی شوند و تنها با به تاخیر انداختن تحریم ها و کُند کردن وضعیت خود تاثیراتی را به جا می گذارند.
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 07:50
تاخیر در اجرای تحریم ها تنها ثمره مذاکرات با اروپایی ها خواهد بود رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، گفت: اروپایی‌ها به خاطر ایران با آمریکایی‌ها درگیر نمی شوند و تنها با به تاخیر انداختن تحریم ها و کُند کردن وضعیت خود تاثیراتی را به جا می گذارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201711107074957310.jpg تاخیر,در,اجرای,تحریم,ها,تنها,ثمره,مذاکرات,با,اروپایی,ها,خواهد,بود Icana

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در توضیح ضرایط بعد از خروج آمریکا از برجام و تکالیفی که بر عهده جمهوری اسلامی است، گفت: مجلس قانون اقدام متناسب و متقابل را مصوب کرده لذا شرایط روشن و شفاف است، برجام نیز دارای قوانین و تعاریف مشخص است، تعامل و عدم تعامل کاملا تعریف شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به موجب مفاد برجام در صورت نقض و عهدشکنی نحوه مقابله نیز روشن شده است، دولت با توجه به فضای بین‌المللی موجود مصالحی را در نظر گرفت و ادامه برجام و مذاکره با اروپایی‌ها را انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه معتقدیم برجام با اروپا و بدون آمریکا سرانجامی نخواهد داشت، افزود: با این حال با پیش فرض تاکید بر ایستادگی جمهوری اسلامی در جریان مذاکره با آمریکا و نشان دادن پایبندی برای گرفتن بهانه ها از دیگران و تاکید بر سرعت ایران برای مقابله با نقض عهدها، مذاکره با اروپایی‌ها قابل توجیه است از این رو باید با دقت و توجه جلو رفت تا تصمیمات عاقلانه و به موقع اتخاذ شود.

حاجی بابایی معتقد است: موضوع مذکور یکی از پیش فرض هاست اما همه باید بدانند که دولت راه با آمریکا را تا انتها رفت و مطمئن شد که هیچ خبری نیست حال با اروپا هم باید برود تا خود به این نتیجه برسد، به نظر می رسد که عدم اطمینان به اروپا و آمریکا باید به دولت ثابت شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هماهنگی در کشور نیز برای دادن فرصت به دولت است تا راه خود را برود، ادامه و اجرای پروتکل الحاقی نیز به جمع بندی نهایی بستگی دارد.

حاجی بابایی، تصریح کرد: در حقیقت آمریکایی‌ با سرعت سرسام آوری راه خود را ادامه می‌دهد، اروپایی‌ها هم توان مقابله با ترامپ را ندارند، هرچند مذاکره دولت با اروپایی‌ها برای جلوگیری از آمریکا و ورود به فضای تحریم‌ها نکته مثبتی است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اروپایی‌ها به خاطر ایران با آمریکایی‌ها درگیر نمی شوند و تنها با به تاخیر انداختن تحریم ها و کُند کردن وضعیت خود تاثیراتی را به جا می گذارند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر