هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی فیروزآبادی:

زیاده‌خواهی ترامپ باعث تغییر رویه اروپا در برخورد با سیاست‌های آمریکا علیه ایران می‌شود

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص تصمیم رئیس کمیسیون اروپا مبنی بر تکلیف شرکت‌های اروپایی برای نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: زیاده خواهی ترامپ رفتار اروپاییان در برخورد با سیاست‌های آمریکا علیه ایران را تغییر می دهد.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 18:51
زیاده‌خواهی ترامپ باعث تغییر رویه اروپا در برخورد با سیاست‌های آمریکا علیه ایران می‌شود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص تصمیم رئیس کمیسیون اروپا مبنی بر تکلیف شرکت‌های اروپایی برای نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: زیاده خواهی ترامپ رفتار اروپاییان در برخورد با سیاست‌های آمریکا علیه ایران را تغییر می دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201805101455278846.jpg زیاده‌خواهی,ترامپ,باعث,تغییر,رویه,اروپا,در,برخورد,با,سیاست‌های,آمریکا,علیه,ایران,می‌شود Icana

کمال دهقانی فیروآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تصمیم رئیس کمیسیون اروپا مبنی بر تکلیف شرکت‌های اروپایی برای نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: ظرفیت داخلی تنها سرمایه‌ای که کشور می‌تواند در  تمام شرایط براساس آن برنامه‌ریزی‌ کند؛ در هیچ زمانی نمی‌توان منافع خود را در گرو تصمیمات کشورهای دیگر قرار داد.

نماینده مردم تفت، میبد مجلس شورای اسلامی افزود: براساس تجربیات گذشته کشورهای اروپایی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و... علیرغم وجود ظرفیت‌های مناسب مستقل عمل نکرده‌اند؛ با وجود اینکه اتحادیه اوپا می‌تواند به قطب اقتصادی مهمی در دنیا تبدیل شود اما در چند دهه اخیر تابعی از سیاست‌های آمریکا بوده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ممکن است بنا به دو علت رفتار اروپاییان در برخورد با سیاست‌های آمریکا تغییر کند؛ زیاده‌خواهی ترامپ و خروج یک جانبه او از پیمان‌های بین المللی و ... نه تنها کشورهای مستقل دنیا مانند چین و روسیه را دلزده کرده بلکه ممکن است در تغییر رفتار کشورهای اروپایی نیز تاثیراتی داشته باشد تا این کشورها با تغییر رویه از امروز فقط به دنبال منافع خود باشند.

دهقانی اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل تغییر رفتار اروپا نسبت به آمریکا را می‌ توان وجود مسائل منطقه‌ای دانست؛ اروپا به غرب آسیا و شمال آفریقا نزیک است و این درحالی است که در سال های اخیر آمریکا سیاست های درستی نسبت به این مناطق اتخاذ نکرده است.

وی ادامه داد: سیاست هایی مانند حمایت از رژیم اشغالگر قدس، حمایت از صدام حسین، حمایت از عربستان برای بمباران یمن و... آوارگان زیادی را از کشورهای غرب آسیا به سوی اروپا روانه کرده است و این مسئله ممکن است  باعث تغییر رویه اروپا نسبت سیاست های آمریکا گردد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان افزود: در صورتی که اروپا سیاست های مستقلی اتخاذ کند در جهت منافع دراز مدت خود حرکت کرده اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر