شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیرآبادی فراهانی تاکید کرد:

وضعیت قرارداد شرکت‌های توتال و رنو با ایران در برجام بدون آمریکا چگونه می شود؟

سرویس سیاسی
عضو هیات رییسه مجلس تاکید دارد که اروپایی‌ها طی یکسال گذشته در برابر کارشکنی‌های آمریکایی‌ها ایستادگی لازم را نداشته اند.
جمعه 28 اردیبهشت 1397 ساعت 19:12
وضعیت قرارداد شرکت‌های توتال و رنو با ایران در برجام بدون آمریکا چگونه می شود؟ عضو هیات رییسه مجلس تاکید دارد که اروپایی‌ها طی یکسال گذشته در برابر کارشکنی‌های آمریکایی‌ها ایستادگی لازم را نداشته اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605106733667978.jpg وضعیت,قرارداد,شرکت‌های,توتال,و,رنو,با,ایران,در,برجام,بدون,آمریکا,چگونه,می,شود؟ Icana

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا قادر نیست ضمانت‌های حقوقی و اقتصادی در اجرای برجام به ایران بدهد، گفت: اروپایی‌ها اعلام کرده‌اند که خواهان حفظ مواضع قبلی در برجام هستند اما آنها باید این موضوع را در عمل نشان دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه اروپایی‌ها طی یکسال گذشته در برابر کارشکنی‌های آمریکایی‌ها ایستادگی لازم را نداشته اند، اظهار کرد: آنها عملا نشان دادند که نمی‌توانند در برابر آمریکایی ها مقاومت کنند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها قوانین بسیاری برای تحریم جمهوری اسلامی ایران در این مدت تصویب کردند اما اروپایی‌ها بعضا حتی اعتراض هم نکردند و این موضوع نشان می دهد که آنها اراده کافی برای مقابله با آمریکا را ندارند اما در مقابل می‌خواهند که ایران در برجام همچنان بماند و تنها به تعهداتش خوب عمل کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قرار نیست ما تعهداتمان را کامل انجام دهیم و بعد اروپایی‌ها بخواهند با گفتار درمانی برجام را حفظ کنند.

امیرآبادی‌فراهانی با تاکید براینکه تیم مذاکره‌کننده سیاست خارجی کشورمان باید با دادن فرصتی به اروپایی‌ها تمامی اظهاراتشان را به عدد و رقم تبدیل کند، گفت: اروپایی ها باید براساس این ارقام تضمین‌های لازم را ارائه کنند به طور مثال در بخش سرمایه گذاری آنها چه اقدامی انجام می‌دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: دولت‌های اروپایی باید بتوانند برای ادامه کار شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران که با تحریم‌های آمریکا مواجه می‌شوند، تضمین‌های لازم را بدهند.

وی تاکید کرد: اروپا اقتصاد آزادی دارد و شرکت‌ها خصوصی هستند، حتی سهامدار بخش عمده‌ای از این شرکت‌ها هم آمریکایی‌ها هستند و بخش عمده ای از سرمایه گذاری شرکت فولکس واگن که در حال انعقاد قرارداد با ایران بود هم در اختیار آمریکایی‌ها است اما کارخانه در آلمان قرار دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرارداد شرکت‌های توتال و رنو در ایران هم گفت: تعدادی از آمریکایی‌ها در شرکت‌های  توتال، رنو و .... سهامدار هستند و اگر یک آمریکایی حاضر درهیئت رئیسه این شرکت‌ها نخواهد به قرارداد خود در ایران عمل کند، کشورهای اروپایی چه اقدامی می‌توانند انجام دهند و این پاسخی است که دولت و اروپایی‌ها باید برای حفظ برجام بدهند.

امیرآبادی‌فراهانی ادامه داد: اروپا باید تضمین دهد که اگر بار دیگر آمریکا تحریم‌هایی را علیه ایران انجام داد، آن تحریم تاثیری بر اقتصاد ایران نداشته باشد در غیر این صورت ماندن ما در برجام چه استفاده‌ای دارد؟ آن زمان ما هم به دنبال ادامه پیشرفت در زمینه هسته‌ای خواهیم رفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدا ایران به دنبال اهداف صلح آمیز هسته‌ای بود، گفت: اگر قرار است ملت ایران از برجام منفعتی کسب نکنند، ما آن را کنار گذاشته و به راهمان ادامه می دهیم اینگونه حداقل به قدرت هسته‌ای تبدیل می‌شویم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000