هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
انارکی محمدی:

افزایش قیمت دلار پذیرفته نیست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال افزایش 6 درصدی قیمت دلار تاکید کرد افزایش نرخ دلار پذیرفته نیست.
سه‌شنبه 1 خرداد 1397 ساعت 08:48
افزایش قیمت دلار پذیرفته نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال افزایش 6 درصدی قیمت دلار تاکید کرد افزایش نرخ دلار پذیرفته نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201703102440459636.jpg افزایش,قیمت,دلار,پذیرفته,نیست Icana

احمد انارکی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رئیس بانک مرکزی از تغییر 5 تا 6 درصدی قیمت دلار تا پایان سال خبر داده است، اظهار داشت: در شرایطی که دولت نرخ رسمی دلار را تعیین کرده است افزایش قیمت دلار در یکسال پذیرفته نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد گفته سیف بر اساس سوابق  نرخ ارز در کشور است چرا که همواره شاهد افزایش بی رویه قیمت دلار بودیم به همین جهت رئیس بانک مرکزی نیز از افزایش 6 درصدی نرخ دلار خبر داده است.

نماینده مردم انار و رفسنجان  در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اما در شرایطی که بازار رسمی دلار در اختیار دولت است با این حساب می توان با تنظیم بازار و توزیع درست و به موقع دلار در بازار، قیمت ها را تنظیم کرد بنابراین افزایش نرخ دلار جایگاهی ندارد.

پول دلار فلش افزایش قیمت دلار

 

وی گفت: به شرطی افزایش نرخ دلار صورت می گیرد که دولت از عهده تامین دلار و توزیع به موقع آن در بازار بر نیاید در این صورت افزایش 5 تا 6 درصدی نرخ دلار طبیعی و منطقی است.

انارکی محمدی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دلار در بازار آزاد 6200 است، بیان داشت: در طول یکسال نباید نرخ دلار دولتی افزایش یابد و به نظر می رسد که این افزایش قمیت به سمت نرخ بازار غیر رسمی درحال حرکت است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه متناسب با تورم باید نرخ دلار افزایش پیدا کند، گفت:  در طول یکسال افزایش نرخ دلار پذیرفته نیست، در سالهای گذشته شاهد کنترل قیمت ارز بودیم به همین افزایش ناگهانی قیمت دلار رخ داد؛ اما بعد از کنترل و ثابت نگه داشتن آن در بازه زمانی کوتاه افزایش مجدد قیمت ها درست نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود که دولت قیمت دلار را تثبیت کند تا تکلیف واحدهای تولیدی وصادراتی مشخص شود، نوسانات اخیر ارز آسیب بسیاری به این واحدها زده است با این حساب تثبیت نرخ باید در دستور کار رئیس بانک مرکزی قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر