هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بطحایی در پاسخ به سوال بابایی صالح:

740 هزار معلم تحت پوشش نظام رتبه بندی قرار گرفته اند

سرویس صحن
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت نظام رتبه بندی معلمان گفت: 740 هزار معلم تحت پوشش نظام رتبه بندی قرار گرفته اند.
چهارشنبه 2 خرداد 1397 ساعت 12:09
740 هزار معلم تحت پوشش نظام رتبه بندی قرار گرفته اند وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیشرفت نظام رتبه بندی معلمان گفت: 740 هزار معلم تحت پوشش نظام رتبه بندی قرار گرفته اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201708105258408653.jpg 740,هزار,معلم,تحت,پوشش,نظام,رتبه,بندی,قرار,گرفته,اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد بطحایی در نشست علنی امروز (چهارشنبه،  2 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال روح الله بابایی صالح توضیح داد: در ابتدا از همکاران خود عذرخواهی می کنم آن ها به بنده نقد داشتند که چرا پرداخت ها و مطالبات وزارت آموزش و پرورش مانند مابقی دستگاه ها در بین خانواده مطرح نمی شود و در رسانه های دیگر منعکس می شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نظام رتبه بندی عنوان کرد: در سال 94 مرحله اول نظام رتبه بندی آغاز شد و در این مرحله 740 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند و به طور متوسط 340 هزار تومان به حقوق معلمان افزوده شد.

وی با اشاره به ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه گفت: در این قانون نمایندگان دولت را مکلف کردند تا طرحی برای نظام رتبه بندی معلمان آماده کنند تا طبق این طرح نظام پرداخت ها صورت گیرد در این زمینه پیش نویسی آماده و به شورای عالی آموزش ارسال شد، آنجا ایراداتی گرفتند که قرار است در دولت مورد بررسی قرار گیرد و پس از نهایی شدن در وزارت آموزش و پرورش برای بررسی در مجلس ارسال شود، امیدواریم که تا قبل از مهرماه تکلیف این موضوع را مشخص کنیم.

بطحایی در خصوص مطالبات معلمان حق التدریس اظهار داشت: مطالبات سال 95 معلمان حق التدریس در آبان 96 تسویه شد و مطالبات سال 96 معلمان اسفندماه سال 96 پرداخت شد.

وی ادامه داد: در خصوص مطالبات معلمان حق التدریس آزاد باید گفت که هر سه ماه یکبار مطالبات آن ها پرداخت می شد که با همت نمایندگان توانستیم مطالبات آن ها را ماهیانه پرداخت کنیم بنابراین پرداخت حق التدریسی های شاغل و آزاد اندکی بهبود یافته است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به اهتمام دولت تاکنون 6 زیرنظام این سند به تصویب رسیده است انتظار می رود تا یک ماه آینده زیر نظام دیگر نیز تصویب شود تا تکلیف آموزش و پرورش برای اجرای این سند مشخص شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ایجاد سامانه ای در این وزارتخانه گفت: نمایندگان می توانند با تلفن همراه خود نحوه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و میزان پیشرفت آن را دنبال کنند.

بطحایی در خصوص پرداخت اضافه کار به معلمان اظهار داشت: در سال 95 تنها 4 تا 7 ماه اضافه کار به همکاران اداری پرداخت شد که در سال 96 پرداختی بین 10 تا 12 ماه بود و در 11 اداره کل 12 ماه اضافه کار پرداخت شد.

بطحایی در ادامه با بیان اینکه سند تحول مهم ترین ماموریت وزارت آموزش و پرورش است، عنوان کرد: منظور از این ماموریت عملیاتی کردن برنامه های این سند است.

وی افزود: آنچه تاکنون از سند تحول داشتیم بحث های مبانی و مفهومی بود و آنچه برای ما تکلیف شده اجرای برنامه های سند تحول است که در این راستا 6 زیر نظام داریم و تاکنون 5 زیرنظام نهایی شده و هنوز زیرنظام ششم درباره منابع انسانی نهایی نشده و ماه آینده به اتمام می رسد که ایرادات کار در آن اشاره شده و بهبود روش های معیشت در آن زیرنظام به تائید رسیده است.

وزیر آموزش در ادامه در خصوص ادامه تحصیل فرهنگیان اظهار داشت: این موضوع مربوط به همه دستگاه ها بوده که شورای عالی اداری آن را تصویب کرده است و ما از سازمان استخدامی کشور خواستیم آموزش و پرورش را از این موضوع استثناء کند یعنی افراد فوق دیپلم بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند.

وی درباره بسته های حمایتی که با تاخیر پرداخت مواجه شده، عنوان کرد: تخصیص اردیبهشت ماه را گرفته ایم و پرداخت کردیم و امیدواریم تخصیص های جدید که 60 میلیارد تومان است پرداخت شود و بتوانیم انجام وظیفه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: اضافه کار مشمول دیون نیست از این رو در سال 96 در امور استان ها، اضافه کار 11 استان پرداخت شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر