هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی فیروزآبادی:

لزوم اعتمادسازی اروپایی ها در مسئله برجام با نشان دادن استقلال خود از آمریکا

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس گفت:فرصتی که برای اروپا پیش آمده، می تواند با اعتماد سازی و دادن تضمین های اجرایی ، به گسترش روابط کمک کند.
پنج‌شنبه 3 خرداد 1397 ساعت 13:19
لزوم اعتمادسازی اروپایی ها در مسئله برجام با نشان دادن استقلال خود از آمریکا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس گفت:فرصتی که برای اروپا پیش آمده، می تواند با اعتماد سازی و دادن تضمین های اجرایی ، به گسترش روابط کمک کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201805106086852511.jpg لزوم,اعتمادسازی,اروپایی,ها,در,مسئله,برجام,با,نشان,دادن,استقلال,خود,از,آمریکا Icana

کمال دهقانی فیروآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سخنان مقام معظم رهبری نسبت به حس بی اعتمادی نسبت به اروپایی ها گفت: سخنان ایشان به سابقه اروپایی ها در خصوص برنامه هسته ای ایران در سال گذشته و حق غنی سازی اورانیوم برای ایران بازمی گردد.موضعی که اروپا در آن زمان اتخاذ کرد، باعث بدبینی و بی اعتمادی به طرف اروپایی شده است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورها می توانند بطور مستقل تصمیم گیری کنند و بدون دخالت آمریکا وارد میدان شوند، هم اکنون فرصتی مجدد برای اروپایی ها پیش آمده و می توانند با دادن تضمین های اجرایی، استقلال خود از آمریکا را نشان داده و این حس بی اعتمادی را از بین ببرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در روابط بین الملل،هر کشوری باید بدنبال منافع خود باشد؛ جمهوری اسلامی همانطور که بدنبال تأمین منافع خویش است، طرف اروپایی نیز باید همین گونه باشد، بنابراین فرصتی برای اروپایی ها پیش آمده تا به جای تأمین منافع آمریکا بدنبال تأمین منافع خود باشند؛ نکته مهم این است که باید با تدبیر ، عقلانیت و منطق بدنبال منافع بود و از راه های نادرست برای تأمین منافع استفاده نکرد.

وی تأکید کرد: اعتماد سازی فی مابین یکی از نکات مهم در روابط بین الملل است که باید میان ایران و اروپا حاصل شود و این زمان حساس برای اعتمادسازی، وقت مناسبی است.

نماینده مردم تفت و میبد ر مجلس بیان کرد: در منطقه خاورمیانه، آمریکا سیاست های شکست خورده ای را ادامه می دهد و دولت فعلی آمریکا بدتر از دولت های قبلی این کشور، سیاست های مداخله جویانه و جنگ طلبانه را دنبال می کند. نباید اروپا با تبعیت از سیاست آمریکا پیش رود و باید با اتخاد تصمیماتی درست، بی اعتمادی های گذشته را رفع کند.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و مسئولین عالی رتبه کشور بدنبال ایجاد روابط حسنه در تمام دنیا هستند، افزود: فرصتی که برای اروپا پیش آمده،می تواند با اعتماد سازی و دادن تضمین های اجرایی ، به گسترش روابط کمک کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:  اگر دولت های اروپایی تضمین های لازم را ندادند، ظرفیت های بالای جمهوری اسلامی در حوزه های اقتصادی می تواند بسیاری از مشکلات را بدون نیاز به خارج حل کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط