هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسوی‌لارگانی تشریح کرد؛

رهایی از اقتصاد نفتی با چه روشی امکان‌پذیر است؟

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد برای خارج شدن از اقتصاد نفتی باید بخش خصوصی واقعی را تقویت کنیم نه بخش خصولتی لذا چنین امری سبب دستیابی به اقتصاد پایدار می شود.
جمعه 4 خرداد 1397 ساعت 13:02
رهایی از اقتصاد نفتی با چه روشی امکان‌پذیر است؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد برای خارج شدن از اقتصاد نفتی باید بخش خصوصی واقعی را تقویت کنیم نه بخش خصولتی لذا چنین امری سبب دستیابی به اقتصاد پایدار می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201805104385417786.jpg رهایی,از,اقتصاد,نفتی,با,چه,روشی,امکان‌پذیر,است؟ Icana

 سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام شروط ایران برای ادامه برجام با اروپا از سوی رهبر انقلاب، گفت: به نظر می رسد رهبر انقلاب در بحث مقابله با رفتار سخیف ترامپ از مجلس شورای اسلامی و دولت راضی نبودند از این رو مسئولان باید به صورت جدی نسبت به برجام رفتار کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان نباید همه مسائل و مشکلات کشور را به برجام ربط دهند، اظهار کرد: بنابراین نباید برای اینکه اروپایی ها در برجام بمانند، اقدام به تصویب برخی لوایح کنیم که صرفا موجب خود تحریمی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه اقتصاد نفتی یکی از مشکلات ایجاد رونق اقتصادی است، ادامه داد: دولت ادعا می کند وابستگی به درآمدهای نفتی کم شده اما باید اذعان کرد که از نظر ریالی و دلاری نسبت به دولت گذشته وابسته‌تر شده ایم. حتی رییس جمهور در سخنانی بیان کرد که اگر برجام نبود، امروزه نمی توانستیم نفت بفروش برسانیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بجای خام فروشی نفت باید به سمت ایجاد ارزش افزوده باشیم، تصریح کرد: این مهم در حالیست که باید برای کمک به اقتصاد کشور مقرر شد در سال ابتدایی تاسیس صندوق توسعه ملی 20 درصد از فروش نفت را در این صندوق ذخیره و هر سال نیز 3 درصد اضافه شود.

موسوی لارگانی افزود: اگر طبق رویه مشخص شده درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شده بود، اکنون باید حدود 40 درصد از درآمدها واریز و این مبلغ برای اشتغالزایی و غیره هزینه می شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای خارج شدن از اقتصاد نفتی باید بخش خصوصی واقعی را تقویت کنیم نه بخش خصولتی، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید به سمتی حرکت کنیم که دیگران نتوانند برایمان خط مشی فروش نفت، قیمت و میزان آن را مشخص کنند و حتی در صورتی که نیاز نبود، درهای چاه نفت را ببندیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام تاکید کردند اقتصاد نفتی یکی از عیوب اساسی اقتصاد کشور است؛ ۲۰ سال پیش نیز گفتیم باید به جایی برسیم که هر وقت اراده کردیم درِ چاه‌های نفت را ببندیم و این ممکن است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000