هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدیان:

عدم مهار گرانی مسکن رشد معاملات را متوقف می کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ارایه تسهیلات ارزان راهکاری برای از بین بردن حباب نرخ ها در بازار مسکن است، گفت: عدم توقف گرانی مسکن رشد معاملات را متوقف خواهد کرد.
شنبه 5 خرداد 1397 ساعت 12:23
عدم مهار گرانی مسکن رشد معاملات را متوقف می کند عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ارایه تسهیلات ارزان راهکاری برای از بین بردن حباب نرخ ها در بازار مسکن است، گفت: عدم توقف گرانی مسکن رشد معاملات را متوقف خواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201707106428261495.jpg عدم,مهار,گرانی,مسکن,رشد,معاملات,را,متوقف,می,کند Icana

اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش های دولت در راستای نوسازی بافت فرسوده، گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات و همچنین افزایش مدت بازپرداخت اقساط این نوع وام ها اقدامی در راستای تاثیرگذاری این سیاست بر بازار مسکن بوده است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه تسهیلات ارزان راهکاری برای از بین بردن حباب نرخ ها در بازار مسکن است، افزود: رشد معاملات در ماه های اخیر نشان می دهد که سیاست تسهیلات دهی با وجود برخی معایب توانسته اثرگذاری مطلوبی بر بازار داشته باشد؛ اما باید بدانیم که رشد معاملات تا زمانی ادامه دارد که گرانی متوقف شود.

نوسازی مسکن سرعت گرفته است

وی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت های فرسوده در پی سیاست های جدید دولت در بخش پرداخت وام سرعت بیشتری گرفته است، تصریح کرد: تعلل در نوسازی این بافت ها به علت کمبود یا نبود منابع مالی بوده که اکنون با رفع این مانع بهبود وضعیت این بافت ها مشهود شده است.

مسکن مهر ساخت و ساز

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه شاید تسهیلات دهی در بخش مسکن تا حدودی به بزرگ شدن حباب نرخ ها در این حوزه منجر شد، گفت: همه می دانیم که رونق در بخش مسکن همیشه با گرانی محدودی همراه بوده؛ اما دولت می تواند با تشدید کنترل ها روند قیمتی در این بازار را رصد کند.

دولت مشوق حضور بخش خصوصی در نوسازی بافت فرسوده باشد

محمدیان با تاکید بر اینکه ستاد بازآفرینی شهری نیز در زمینه نوسازی بافت های ناکارآمد ورود خوبی داشته است، افزود: مهم ترین دستورالعملی که در این ستاد دیده می شود توجه به حضور بخش خصوصی برای بهسازی بافت های فرسوده است که این خود از حضور دولت در این حوزه می کاهد.

وی بر ضرورت تعامل بیشتر دستگاه های مختلف اجرایی در روند نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد تاکید کرد و گفت: دولت باید تنها سیاست گذار این حوزه باشد تا بتواند بخش های مختلف اجرایی در این حوزه از جمله شهرداری را در روند کارها مدیریت کند.

تعامل بیشتر دستگاه های مختلف اجرایی در روند نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد لازم است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بخش عمده ای از رونق بیش از 30 درصدی بازار مسکن نتیجه اثرگذاری سیاست ها در حوزه تسهیلات دهی به ویژه در بخش بافت های ناکارآمد بوده است./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000