انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/06 14:31:00
سرویس سیاسی
معاون پارلمانی کنسولی وزارت خارجه:

حرکت های جدید آمریکا علیه ایران محکوم به شکست است

حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی معاون پارلمانی کنسولی وزارت خارجه گفت: حرکت های جدید آمریکا علیه ایران محکوم به شکست است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی در جمع خبرنگاران گفت: تاثیر نداشتن قطعنامه تحریم شورای امنیت علیه ایران، زمینه ساز رویکرد جدید آمریکا برای تغییر رفتار با ایران است.

وی افزود: یقین داریم این تحریم ها و توطئه ها به جایی نرسیده و آمریکا در برابر ملت ایران محکوم به شکست خواهد بود.

معاون پارلمانی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: آمریکا پس از شکست های متعدد، جنگ روانی علیه ایران را آغاز کرده و در رویکردی جدید به تنهایی تحریم های جدید علیه ایران اتخاذ کرده است.

وی اظهار داشت: آمریکا از مدت ها پیش از طریق رسانه ها جنگ روانی خود علیه ایران را آغاز کرده است و اخیرا نیز در زمینه استعفای لاریجانی و شایع کردن استعفای متکی این حرکت را به اوج خود رسانده است که این حرکات در همین جا پایان نخواهد یافت.

شهیدی ادامه داد: گزارش مثبت البرادعی به آژانس درباره برنامه هسته ایران، تاکید بر دیپلماسی گفتگو و تداوم گفتگوی آژانس با ایران، شکست نشست اخیر اعضای شورای امنیت در صدور قطعنامه علیه ایران و ناتوانی در ایجاد اجماع بین المللی علیه برنامه های صلح آمیز هسته ای از دیگر عوامل رویکرد جدید آمریکا می باشند.

وی گفت: ناتوانی آمریکا در دستیابی به اهداف خود در عراق، افغانستان، لبنان، فلسطین و خروج نیروهای انگلیسی از عراق و ناامید شدن گردانندگان کاخ سفید از اوضاع فعلی عراق و دستاوردهای ایران از اجلاس سرانه کشورهای حاشیه دریای خزر، از دیگر عوامل رویکرد جدید آمریکا علیه ایران است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet