هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

گام های سامانه نیما برای تشکیل پرونده است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سامانه نیما و گام های آن دفاع کرد و گفت گام های تعریف شده در حد اسکن شناسنامه و تشکیل پرونده است.
دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 12:04
گام های سامانه نیما برای تشکیل پرونده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سامانه نیما و گام های آن دفاع کرد و گفت گام های تعریف شده در حد اسکن شناسنامه و تشکیل پرونده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg گام,های,سامانه,نیما,برای,تشکیل,پرونده,است Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازگشت صرافی ها به بازار ارز، اظهار داشت: بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز و عرضه و تقاضا در یک مرحله کوتاه صرافی ها را از چرخه بازار کنار گذاشت و بر اساس تجربه سنوات گذشته سامانه نیما  را تعریف وجایگزین  آن کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه صرافی ها به چرخه اقتصادی کشور برگشته اند، ادامه داد: بانک مرکزی در تصمیم تازه خود فعالیت صرافی ها را مجاز کرد.  البته صرافی ها باید  در چارچوب سامانه نیما فعالیتکنند تا مجددا ارزهایی خارج مباحث صادرات و واردات وارد سیستم صرافی ها نشود و ارز تولید کنندگان در حوزه واردات مواد اولیه کاملا مشخص شود.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به 16 گامی که در سامانه نیما برای دریافت ارز تعریف شده است، گفت: گام های تعریفی از اسکن شناسنامه است تا مباحث دیگر بنابراین به جهت سختگیری تعریف نشده اند بلکه هر کسی که می خواهد ال سی باز کند یا با فرم های مختلف واردات داشته باشد باید مدارک کافی داشته باشد.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: گام هایی که در سامانه نیما تعریف شده است مانند ثبت نام در سامانه های دیگر کشور است بنابراین نباید با دید منفی به 16 گام سامانه نیما نگریست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در این باره که واردکنندگان به سختی به ارز مورد نیاز دست پیدا کرده اند، توضیح داد: پیش از این گزارش هایی مبنی براینکه ارز به موقع به دست وارد کنندگان نمی رسد دریافت کرده ایم، بانک مرکزی باید در این زمینه پاسخگو باشد چرا که نگرانی هایی را در بخش تولید کشور ایجاد می کند. مسئولان مربوطه ادعا دارند در کوتاه ترین زمان این موضوع را حل می کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000