سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مخالفان کلیات طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه 1396:

تمدید مهلت جذب اعتبارات سرمایه ای بودجه 96 انضباط بودجه سالانه را مخدوش می‌کند

سرویس صحن
نمایندگان مخالف طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه 1396 تاکید دارند که با تصویب این طرح نظم و انضباط بودجه سالانه دولت دچار اشکال خواهد شد.
چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 11:44
تمدید مهلت جذب اعتبارات سرمایه ای بودجه 96 انضباط بودجه سالانه را مخدوش می‌کند نمایندگان مخالف طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه 1396 تاکید دارند که با تصویب این طرح نظم و انضباط بودجه سالانه دولت دچار اشکال خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103370519088.jpg تمدید,مهلت,جذب,اعتبارات,سرمایه,ای,بودجه,96,انضباط,بودجه,سالانه,را,مخدوش,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد ابطحی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه 1396 کل کشور گفت: مبنای قانونگذاری در حوزه مالی چیست؟ مبنای قانونگذاری می توان گفت انضباط مالی است و از همین رو باید گفت بودجه یک سند یکساله است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده می دانم پروژه ها مانده است و آقایان در تنگنا به سر می برند اما باید به این نکته نیز توجه کرد تا کی این موضوع می خواهد ادامه پیدا کند بنابراین بنده اعتقاد دارم این روش، روش درستی نیست و ما با دست خودمان حرج و مرج ایجاد می کنیم.

ابطحی افزود: بدیهی است که تورم پروژه ها را گران تر می کند بنابراین می توان پول بیت المال را به خزانه برگرداند.

گفتنی است نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه نیز در مجلس در مخالفت با طرح مذکور با استناد به اصل 52 قانون اساسی خاطرنشان کرد: بودجه اساسی کل کشور از طرف دولت تهیه و برای تصمیم گیری جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارجاع داده می شود و این در حالی است که مشخص است بودجه یکساله است اما هم اکنون با طرح مذکور بودجه 18 ماهه می شود بنابراین با این اوصاف تاخیر در گزارشات را شاهد خواهیم بود.

قاضی پور ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات طرح مذکور این است که طرح هایی که خودمان پیگیری کردیم در انتها به ما اعلام می کنند که در خزانه پول نیست و در حقیقت باید گفت اگر این روند ادامه پیدا کند بودجه دو ساله می شود.

گفتنی است علیرضا رحیمی نیز در مخالفت با طرح دو فوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه 1396 کل کشور گفت: آقای دکتر یک تذکری قبل از اینکه وارد موضوع مطروحه بشوم دارم که خدمت شما عرض می کنم. اولا برخی از همکاران خارج از دستور صحبت می کنند و هیات رئیسه تذکر نمی دهد که محل اشکال است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اخطار اصل 97 را در زمینه طرح دو فوریتی بنده خدمت شما عرض می کنم که در این اصل حضور شورای نگهبان برای رسیدگی به طرح های چند فوریتی الزام دارد.

دکتر لاریجانی در پاسخ به اظهارنظر نماینده تهران خاطرنشان کرد: نماینده شورای نگهبان هم اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

رحیمی افزود: تصویب این دو فوریت دو مشکل ایجاد می کند به طوریکه گزارش تفریغ بودجه محاسبات را به تاخیر می‌اندازد که این امر در شان مجلس و دیوان محاسبات نیست و از سوی دیگر دولت را مجبور می کنند که گزارش عملکرد بودجه اش را به تاخیر بیندازد.

وی ادامه داد: آقای دکتر استحضار دارید که رقم قابل توجهی از بودجه عمرانی به صورت اوراق و اسناد خزانه در واقع پرداخت می شود و بدهی ای که هم اکنون به پیمانکاران وجود دارد به صورت نقد پرداخت نمی شود و به همین دلیل نیز عدم تخصیص به موقع اعتبارات توسط دولت به دلیل وجود اوراق بهادار بوده است که بنده فکر می کنم اگر هیات رئیسه مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه نظارت موثرتری بر تخصیص ها و اعتبارات عمرانی دولت می داشت به طور مسلم نیازی به این دو فوریت ها هم اکنون نداشتیم و لذا برای اینکه نظم و انضباط بودجه سالانه دولت بهم نخورد با این طرح مخالف هستم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر