سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محبی نیا در اخطار قانون اساسی:

اعضای شورای نگهبان باید در زمان بررسی طرح یا لایحه فوری در مجلس حضور داشته باشند

سرویس صحن
نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس تاکید کرد: براساس قانون اساسی اعضای شورای نگهبان باید در زمان بررسی طرح یا لایحه فوری در مجلس حضور داشته باشند.
چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 11:48
اعضای شورای نگهبان باید در زمان بررسی طرح یا لایحه فوری در مجلس حضور داشته باشند نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس تاکید کرد: براساس قانون اساسی اعضای شورای نگهبان باید در زمان بررسی طرح یا لایحه فوری در مجلس حضور داشته باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/201612109484061778.jpg اعضای,شورای,نگهبان,باید,در,زمان,بررسی,طرح,یا,لایحه,فوری,در,مجلس,حضور,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جهانبخش محبی نیا در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با بیان اینکه براساس اصل 67، دفاع از قانون اساسی برعهده نمایندگان است، گفت: اصل 97 قانون اساسی می گوید که اعضای شورای نگهبان به منظور تسریع در کار می توانند هنگام مذاکره درباره لایحه و طرح قانونی در مجلس حاضر شده و مذاکرات را استماع کنند که این بخش از اختیارات آن ها بوده و می توانند به صورت فردی و جمعی در صحن علنی مجلس حاضر شوند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: شکل دوم این موضوع می گوید زمانی که طرح یا لایحه فوری در دستورکار مجلس قرار می گیرد اعضای شورای نگهبان باید در مجلس حاضر شوند و متن قانون اساسی اظهار نداشته که تعدادی از آن ها می توانند در جلسه حضور یابند لذا اگر می خواهیم به قانون اساسی عمل کنیم این افراد باید نظر خود را در همین جلسه و پشت تریبون اعلام کنند چرا که شورای نگهبان جزیی از دستگاه تقنینی کشور است.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای شورای نگهبان و رئیس مجلس باید به این موضوع توجه داشته باشند تا حرمت قانون اساسی در بین خودمان حفظ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: این موضوع بحث نسبتا سابقه داری بین مجلس و شورای نگهبان است که نص قانون اساسی نیز می گوید که اکثریت اعضای شورای نگهبان در این مواقع باید در مجلس حضور یابند البته شورای نگهبان باید در این باره تفسیری داشته باشد که این موضوع باید پیگیری شود./

پایان پیام

 

 

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر