سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رأی موافق نمایندگان:

قانون مجازات اسلامی دائمی شد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت به طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی رأی مثبت دادند.
چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 12:46
قانون مجازات اسلامی دائمی شد نمایندگان مردم در خانه ملت به طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی رأی مثبت دادند. http://cdn.icana.ir/d/019/44809.jpg قانون,مجازات,اسلامی,دائمی,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با 128 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 261 نماینده حاضر در جلسه با کلیات طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی موافقت کردند.

لازم به ذکر است بنابر اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی 12 نفر از نمایندگانی که در حال شمارش آراء انتخابات هیئت رئیسه بودند با این طرح موافقت کردند که این تعداد به عدد موافقان اضافه می‌شود.

همچنین نمایندگان با 139رأی موافق، 81 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع  264 نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی موافقت کردند.

گفتنی است بنا بر اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی 10 نفر از نمایندگانی در حال شمارش آراء هیئت رئیسه بودند با ماده واحده این طرح موافقت کردند که این تعداد نیز به موافقان اضافه می‌شود.

متن ماده واحده طرح دائمی شدن قانون مجازات اسلامی به شرح زیر می باشد:

قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اجرای آزمایشی آن دائمی می‌شود.

حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در خصوص این طرح گفت: قانون مجازات اسلامی که طرح دائمی شدن آن مطرح است در سال‌های قبل تصویب شده و 4 سال نیز به صورت آزمایشی در دادگاه‌ها اجرا شده است ولی از آنجایی که جزو قوانین اصلی است باید تبدیل به قانون دائمی شود.

وی افزود: اگر اشکالات و ایراداتی نسبت به برخی مواد این قانون مطرح باشد به صورت طرح یا لایحه می‌توان آن را اصلاح کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر