هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

اتحاد معاونت و نظام پرستاری راهگشای وضعیت تعرفه‌های خدمات پرستاری / مانع اصلی در اجرای قانون تعرفه‌های پرستاری چیست؟

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با یادآوری اینکه اتفاق نظر معاونت پرستاری و نظام پرستاری راهگشای وضعیت کنونی قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری است از بی‌توجهی به اجرای برنامه ششم توسعه به عنوان عامل اصلی ایجاد این مشکل یاد کرد.
شنبه 12 خرداد 1397 ساعت 13:54
اتحاد معاونت و نظام پرستاری راهگشای وضعیت تعرفه‌های خدمات پرستاری / مانع اصلی در اجرای قانون تعرفه‌های پرستاری چیست؟ عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با یادآوری اینکه اتفاق نظر معاونت پرستاری و نظام پرستاری راهگشای وضعیت کنونی قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری است از بی‌توجهی به اجرای برنامه ششم توسعه به عنوان عامل اصلی ایجاد این مشکل یاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701100208816673.jpg اتحاد,معاونت,و,نظام,پرستاری,راهگشای,وضعیت,تعرفه‌های,خدمات,پرستاری,/,مانع,اصلی,در,اجرای,قانون,تعرفه‌های,پرستاری,چیست؟ Icana

حیدرعلی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد علل نارضایتی پرستاران که موجب افزایش مهاجرت آنها به سایر کشورها شده است گفت: این معضل به دلیل وضعیت قانون تعرفه خدمات پرستاری ایجاد شده که 11 سال قبل به تصویب رسید اما تاکنون اجرا نشده است، چراکه هنوز تعرفه‌ها به سیستم شورای عالی بیمه وارد نشده و مورد تصویب قرار نگرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در برنامه ششم توسعه نیز به این مهم تاکید شد که باید تعرفه‌های خدمات پرستاری اجرا شود، ضمن اینکه باید در لایحه بودجه 97 هم آورده می‌شد، بنابراین عامل اصلی کندی این روند به این برمی‌گردد که وزارت بهداشت بر اساس آنچه که در برنامه ششم توسعه بدان مکلف شده بود، اجرای تعرفه خدمات پرستاری را در لایحه بودجه 96 پیش‌بینی نکرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، در بیان یکی دیگر از علل عدم اجرای قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری تصریح کرد: اجرای تعرفه‌های خدمات پرستاری هنوز در بخش خصوصی فعال نشده و تعرفه‌ها به روز نشده است تا مورد استفاده قرار بگیرد، از سوی دیگر متاسفانه در این زمینه بین فعالیت‌های پرستاران در سطح جامعه، بخش خصوصی و بخش دولتی یک خلط مبحثی ایجاد شده است که اگر بتوانیم این بخش‌ها را از هم تفکیک کنیم شاید بتوانیم به نتیجه برسیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون اگر معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری با هم جلسات تفاهمی داشته باشند و بر روی تعرفه‌ها به یک اتفاق نظری رسیده و نتیجه را به شورای عالی بیمه بفرستند تا به تصویب این شورا برسد یا اینکه این تعرفه‌ها در کتاب ارزش نسبی خدمات بیاید قطعا راهگشای همه این مشکلات خواهد بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط