هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کبیری تاکیدکرد:

گمرک اختصاصی برای واردات تخمه‌های آجیلی ایجاد شود/ برخی باعنوان دانه هاى روغنى تخمه آجیلی  وارد کشور  می‌کنند

سرویس استان ها
نماینده مردم خوی در مجلس با بیان اینکه تولید 40درصد تخمه آجیلى کشور در خوی رقم می‌خورد،گفت:واردات تخمه آجیلی به کشور ممنوع شود.
دوشنبه 21 خرداد 1397 ساعت 11:36
گمرک اختصاصی برای واردات تخمه‌های آجیلی ایجاد شود/ برخی باعنوان دانه هاى روغنى تخمه آجیلی  وارد کشور  می‌کنند نماینده مردم خوی در مجلس با بیان اینکه تولید 40درصد تخمه آجیلى کشور در خوی رقم می‌خورد،گفت:واردات تخمه آجیلی به کشور ممنوع شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201708100940915339.jpg گمرک,اختصاصی,برای,واردات,تخمه‌های,آجیلی,ایجاد,شود/,برخی,باعنوان,دانه,هاى,روغنى,تخمه,آجیلی ,وارد,کشور ,می‌کنند Icana

تقی کبیری در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولیدکنندگان تخمه در خوی، گفت: 40 درصد تولید تخمه‌هاى آجیلى کشور متعلق به شهرستان خوی است و از همین رو هفتاددرصد توزیع تخمه‌هاى آجیلى نیز در میدان خشکبارخوى عملیاتی می‌شود،اما تا قبل از سال 96 ،نود درصد واردکنندگان تخمه‌هاى آجیلى از ارز مبادله اى استفاده می‌کردند.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تا قبل از سال 96 نود درصد واردکنندگان تخمه‌هاى آجیلى از ارز مبادله اى استفاده می‌کردند واین امر به منزله خیانت به کشور است،تصریح کرد:درسال گذشته خوشبختانه  توانستیم تعرفه وارداتی تخمه افتابگردان را  به  55 درصد  و کدو را به  40 درصد برسانیم.

وضعیت تخمه هاى آجیلى در کشور به ثبات رسیده است

کبیری افزود:وضعیت تخمه‌هاى آجیلى در کشور به ثبات رسیده است و این در حالی است که با توجه به شرایط بهینه تولید تخمه آجیلی در کشور، پیشنهاد ممنوعیت واردات تخمه‌هاى آجیلى را به وزارت کشاورزى دادیم؛زیرا اگر این اتفاق  عملیاتی نشود از راه‌هاى میان بر بعضاً برخی ها ورود پیدا می‌کنند؛بطورمثال به نام دانه هاى روغنى ثبت سفارش را دریافت می‌کنند؛اما درکنار دانه‌های روغنی تخمه آجیلی  وارد کشور  می‌کنند.

وی ادامه داد:در حقیقت هزاران نفر از کشاورزانمان در طى سالیان گذشته در ارتباط  با وضعیت بازار اقتصادی تخمه‌های  آجیلی با مشکل روبرو شدند و محصول نیز  بر روی دستشان مانده است.

 گمرک اختصاصی برای واردات تخمه‌های آجیلی ایجاد شود

کبیری افزود:ما در راستای بهبود بازار تخمه آجیلی خوی به سازمان  تجارت پیشنهاد دادیم که مرز و گمرگ اختصاصی برای واردات تخمه‌های آجیلی  درنظر  بگیرند،بدین معنا که  محصول تخمه از  هر گمرکی به کشور وارد نشود.

نماینده مردم خوی در مجلس گفت: تا قبل  از سال 96 تعرفه تخمه آفتابگردان5 درصد و تخمه کدو  10درصد تعیین شده بود و از همین رو برهمین اساس از کشورهای مختلفى از جمله چین و کانادا  تخمه آجیلی وارد کشور می‌شود و با این اوصاف علاوه بر کشاورزان،تجار نیز  متضرر شدند.

واردات تخمه آجیلی به کشور ممنوع شود

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس  با بیان اینکه  تولید 40درصد تخم‌هاى آجیلى کشور در خوی  رقم می‌خورد،یادآورشد:واردات تخمه آجیلی به کشور ممنوع شود.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط