هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

رشته‌ "تربیت معلم پرورشی" در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود

سرویس فرهنگی
عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است دانشگاه فرهنگیان باید با تأسیس رشته‌ای تحت عنوان "تربیت معلم پرورشی" این خلأ را در سیستم آموزشی کشور جبران کند.
دوشنبه 21 خرداد 1397 ساعت 11:01
رشته‌ "تربیت معلم پرورشی" در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است دانشگاه فرهنگیان باید با تأسیس رشته‌ای تحت عنوان "تربیت معلم پرورشی" این خلأ را در سیستم آموزشی کشور جبران کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg رشته‌,"تربیت,معلم,پرورشی",در,دانشگاه,فرهنگیان,ایجاد,شود Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با یادآوری حادثه مدرسه غرب تهران، گفت: متأسفانه روی دادن چنین فجایعی نتیجه خاک خوردن مفاد سند تحول بنیادین است و در این زمینه وزارت آموزش و پرورش قصور داشته است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت نهایتا به 10 درصد از مفاد سند تحول بنیادین عمل می‌شود، افزود: این سند معیارهای مناسب آموزشی و پرورشی مناسبی برای دانش آموزان در نظر گرفته است که اجرای آن قطعا به بهبود فضای مدارس کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سند مذکور سندی جامع است، ادامه داد: این سند در خصوص نحوه جذب معلم و متون درسی تحول مهمی ایجاد خواهد کرد که مسائلی نظیر مدرسه غرب تهران را به صفر یا حداقل خواهند رساند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاک خوردن هفت ساله سند تحول بنیادین را غیر قابل توجیه خواند و گفت: به نظر می‌رسد مسئولان آموزش و پرورش عزمی برای اجرای این سند ندارند.

سلیمی با انتقاد از نبود معلمان پرورشی و نبود مشاور در مدارس، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان باید با تأسیس رشته‌ای تحت عنوان "تربیت معلم پرورشی" این خلأ را در سیستم آموزشی کشور جبران کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توجه به مسائل پرورشی و اخلاقی را یکی از نکات قوت سند تحول بنیادین دانست و بر ادامه پیگیری‌های کمیسیون متبوعش در این زمینه تأکید کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط