هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی:

مذاکره آمریکا و کره‌شمالی در سایه حمایت چینی‌ها/ آمریکا نمی‌تواند مدل لیبی را در کره پیاده کند

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون بدون حمایت و موافقت چین و تا حدی روسیه امکان‌پذیر نبود.
سه‌شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 17:04
مذاکره آمریکا و کره‌شمالی در سایه حمایت چینی‌ها/ آمریکا نمی‌تواند مدل لیبی را در کره پیاده کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون بدون حمایت و موافقت چین و تا حدی روسیه امکان‌پذیر نبود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101137159222.jpg مذاکره,آمریکا,و,کره‌شمالی,در,سایه,حمایت,چینی‌ها/,آمریکا,نمی‌تواند,مدل,لیبی,را,در,کره,پیاده,کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص مذاکره رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی و امضای بیانیه مشترک مبنی بر خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و تضمین امنیتی آمریکا به کره، گفت: این مذاکرات بدون حمایت و موافقت چین و تا حدی روسیه امکان‌پذیر نبود، از همین رو کیم جونگ اون پیش از این مذاکرات به چین و روسیه سفر کرده بود، چین همسایه کره شمالی و تامین کننده بسیاری از نیازهای این کشور است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: از سوی دیگر آمریکا و کره شمالی در سال‌های گذشته و پیش از روی کار آمدن ترامپ به تفاهم‌هایی دست پیدا کرده بودند، کره شمالی حتی در قبال 70 میلیون دلار کمک غذایی و مالی حاضر شد تسلیحات نظامی خود را منفجر کند اما آمریکا همان زمان هم به تعهدات خود عمل نکرد لذا کره تمام دوربین‌های آژانس بین‌المللی را برچید و به سمت تولید سلاح هسته‌ای رفت.

وی افزود: ترامپ نه تنها در رابطه با برجام و پیمان آب و هوای پاریس بلکه در روزهای اخیر امضای خود پای بیانیه گروه جی 7 با شرکای خودش را پس گرفت، بنابراین آمریکا غیرقابل اعتماد هست.

جمالی‌نوبندگانی معتقد است: آمریکا برای حضور در شرق آسیا نیازمند بحران کنترل شده در شبه‌جزیره کره است، تا به واسطه بحران در دریای چین، کره جنوبی و ژاپن حضور داشته و این کشورها را از کره شمالی بترساند و در عین حال چین را هم کنترل کند و کره شمالی هم خطری برای آمریکا نداشته باشد.

وی با بیان اینکه الگوی لیبی برای کره اجرایی و عملیاتی نیست، تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند مدل لیبی را در کره پیاده کند کما اینکه کره شمالی با هوشیاری موضوع را در دنیا مطرح کرده تا در ظاهر نشان دهد اهل مذاکره است و آمریکا بدعهدی می‌کند.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کره شمالی به دنبال رفع فشار بین‌المللی و تحریم‌های سازمان ملل است از این رو هم‌اکنون که به بمب اتمی دست یافته حاضر به مذاکره با آمریکا شده است، از این رو دست پایینی در مذاکرات ندارد. بنابراین مدل مذاکرات کره شمالی با آمریکا متفاوت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000