سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در صحن علنی مطرح شد؛

دلخوش: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا با رای‌گیری استمزاجی به صحن ارائه شده/دکتر لاریجانی: موضوع بررسی می شود

سرویس صحن
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس نسبت به عدم رأی گیری صحیح در خصوص لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی انتقاد داشت که دکتر لاریجانی دستور رسیدگی این مهم را صادر کرد.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 11:32
دلخوش: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا با رای‌گیری استمزاجی به صحن ارائه شده/دکتر لاریجانی: موضوع بررسی می شود نماینده مردم صومعه سرا در مجلس نسبت به عدم رأی گیری صحیح در خصوص لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی انتقاد داشت که دکتر لاریجانی دستور رسیدگی این مهم را صادر کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106438915728.jpg دلخوش:,لایحه,اصلاح,قانون,مبارزه,با,قاچاق,کالا,با,رای‌گیری,استمزاجی,به,صحن,ارائه,شده/دکتر,لاریجانی:,موضوع,بررسی,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید کاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 23 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به ماده 65 آئین نامه گفت: براساس این ماده اعتبار برای رسمیت جلسات کمیسیون ها حضور حداقل دو سوم اعضا است و مصوبات نیز باید با اکثریت مطلق حاضر اتخاذ شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولیت کارگروه رسیدگی به مبارزه با قاچاق کالا و ارز را برعهده داشتم لذا لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت اما پس از ارائه به کمیسیون این مهم به صورت استمزاجی رأی گیری شد که خلاف آئین نامه است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نباید سر یکدیگر کلاه بگذاریم، افزود: رأی گیری استمزاجی به معنای این است که لایحه با دو الی چهار نفر رأی گیری شده است در حالی که حق اعضاست در جلسه حضور داشته باشند و نسبت به این موضوع نظر دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بنابراین این لایحه باید به کمیسیون بازگردد و در مورد آن رأی گیری شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: از نظر آئین نامه وقتی رئیس کمیسیون نامه را امضا می کند فرض بر این است که دو سوم نمایندگان حضور داشته و اکثریت به آن رأی داده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر شبهه ای وجود داشته باشد می توان آن را بررسی کرد وگرنه باید متن را مدنظر قرار دهیم؛ براین اساس فردی را مشخص خواهیم کرد تا برای حصول اطمینان این موضوع را بررسی کند./

پایان پیام

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر