سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورابراهیمی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

سامانه جامعی برای پوشش دهی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل می‌شود

سرویس صحن
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل سامانه جامع برای پوشش دهی بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 11:43
سامانه جامعی برای پوشش دهی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل می‌شود رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل سامانه جامع برای پوشش دهی بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712103404116485.jpg سامانه,جامعی,برای,پوشش,دهی,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,تشکیل,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کمیسیون اقتصادی با توجه به مشکلاتی که در حوزه قاچاق کالا و ارز داشت، جلسات متعددی با دستگاه های مختلف برگزار کرد و در این راستا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که اگر در بخش قانونی با مشکل مواجه است، لایحه ای در این باره به مجلس ارسال کند که در 5 تیر سال 95 اصلاحیه این قانون به کمیسیون اقتصادی ارائه و در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون متبوعش و کمیته تخصصی که در این باره ایجاد شد، جلسات متعددی با وزارت اقتصاد، اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار کرد، افزود: در اسفند سال 96 کار تصویب این لایحه در کمیسیون اقتصادی به پایان رسید، سپس در نوبت برای بررسی در صحن علنی مجلس قرار گرفت.

وی ادامه داد: رویکرد تعاملی برای بررسی این لایحه شکل گرفته است و در واقع این لایحه یکی از لوایحی بوده که توانسته  با همکاری بین ارکان دولت و کمیسیون اقتصادی به نتیجه برسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی خلأهای قانونی در بحث قاچاق کالا و ارز یادآور شد: یکی از مشکلات در شرایط کنونی وجود سامانه های ریز و رویکرد بخشی توسط دستگاه ها در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و در واقع یک اطلاعات  جامعی از وضعیت قاچاق کالا و ارز وجود نداشت، لذا مقرر شد سامانه جامعی در این باره تشکیل شود تا همه خلأها را پوشش دهد.

پورابراهیمی با بیان اینکه یکی از مشکلات دیگر جایگاه ستاد در پیگیری موضوعات است، افزود: از نظر مجلس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هیات وزیران دوسم است که جلسات آن باید توسط شخص رئیس جمهور و نماینده ویژه آن در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شود تا مسائل را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کنونی ارزی در کشور تصریح کرد: سامانه ای در این باره تعریف شده که با تصویب و اجرای این قانون می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000