هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سالک: نباید در زمین FATF بازی کرد

FATF پس از پیوستن ایران به این کنوانسیون حزب الله را گروه تروریستی معرفی می‌کند

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حتی اگر اکنون حزب الله از نظر FATF جزء گروه‌های تروریستی نباشد، پس از پیوستن ایران به FATF حزب الله را نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 13:10
FATF پس از پیوستن ایران به این کنوانسیون حزب الله را گروه تروریستی معرفی می‌کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: حتی اگر اکنون حزب الله از نظر FATF جزء گروه‌های تروریستی نباشد، پس از پیوستن ایران به FATF حزب الله را نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105886785394.jpg FATF,پس,از,پیوستن,ایران,به,این,کنوانسیون,حزب,الله,را,گروه,تروریستی,معرفی,می‌کند Icana

احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن مخالفت با پیوستن ایران به FATF، اظهار داشت: اصل مشکلات ما با FATF است که با 41 ماده‌ای که دارد، مشکلاتی در حوزه مراودات ایران با حوزه مقاومت ایجاد می‌کند، مواد 2، 5، 27، 28 و 29 FATF ایرادات جدی دارند و می‌توان آن را قردادی استعماری دانست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر FATF تصویب شود، هرگونه نقل و انتقال پولی کشور را باید شفاف کنیم.

سالک بیان کرد: نکته دگیر آن است که تعریف تروریسم از نظر جمهوری اسلامی ایران با تعریف تروریسمی که سازمان CIA ارائه کرده، متفاوت است؛ آن‌ها داعش را تروریسم نمی‌دانند ولی حزب الله را گروهی تروریستی قلمداد می‌کنند.

وی افزود: حتی اگر اکنون حزب الله از نظر FATF جزء گروه‌های تروریستی نباشد، پس از پیوستن ایران به FATF حزب الله را نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند، آن‌ها اکنون سیدحسن نصرالله را نیز تحریم کرده‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص شفافیت مالی که با پیوستن ایران به FATF ایجاد می‌شود، گفت: ما با شفافیت مالی در داخل یک کشور مخالفت نداریم ولی اینکه تعاریف را بیگانگان مشخص کنند، برای ما قابل قبول نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000