هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بختیار:

ایران اختلافی با FATF در زمینه شناسایی 4 گروه تروریستی ندارند/ حزب الله در لیست تحریم FATF نیست

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: از نظر FATF، طالبان، القاعده، داعش و النصره گروه تروریستی و اگر نام گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان  به این لیست اضافه شود،ایران آن را قبول نمی‌کند.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 12:46
ایران اختلافی با FATF در زمینه شناسایی 4 گروه تروریستی ندارند/ حزب الله در لیست تحریم FATF نیست عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: از نظر FATF، طالبان، القاعده، داعش و النصره گروه تروریستی و اگر نام گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان  به این لیست اضافه شود،ایران آن را قبول نمی‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg ایران,اختلافی,با,FATF,در,زمینه,شناسایی,4,گروه,تروریستی,ندارند/,حزب,الله,در,لیست,تحریم,FATF,نیست Icana

علی بختیار  در  گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، ضمن موافقت با پیوستن ایران به FATF، اظهار داشت: در موضوع  کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، حق تحفظ را برای خود لحاظ کردیم تا مواردی که با منافع ایران مغایرت دارد را اجرا نکنیم، ایران و بسیاری از کشورهای دیگر تعریف FATF از تروریسم را قبول ندارند و حتی ایالات متحده آمریکا نیز این تعریف را قبول ندارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صرفا 4 گروه از نظر FATF گروه تروریستی هستند، بیان کرد: از نظر FATF، طالبان، القاعده، داعش و النصره گروه تروریستی و اگر نام گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان  به این لیست اضافه شود، جمهوری اسلامی ایران با حق شرط‌هایی که گذاشته، آن را قبول نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه ایران حمایت از جبهه مقاومت را برای خود یک اصل می‌داند، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مبارزه با تروریسم پیشتاز بوده و با همین 4 گروهی که FATF نیز آن‌ها را تروریسم می‌داند، همیشه مقابله کرده‌ایم و از ابتدا با طالبان و القاعده مشکل داشتیم و در خصوص مقابله با داعش و النصره نیز ایران میدان دار مبارزه بوده است.

بختیار ادامه داد: ایران همیشه در صف مبارزه با تروریسم بوده و اکنون مخالفت‌‎های داخلی با الحاق ایران به کنوانسیون‌های جهانی که در زمینه مبارزه با تروریسم است، قابل قبول نیست.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در داخل کشور حتما نیاز به شفافیت مالی داریم و باید در مقابل ورود پول های کثیف به داخل کشور بایستیم، گفت: در همین مدت زمان اخیر که با FATF همککار کرده‌ایم، بخش زیادی از پولشویی‌ها، کشف شده است و ضرورت دارد که ما برای کاهش فساد و رفتن به سمت شفافیت به کنوانسیون‌های مربوطه ملحق شویم.

بختیار اظهار داشت: کشورهایی که موضوع فساد را ساماندهی کرده‍‌اند، به سمت شفافیت حرکت کرده‌اند و لازم می‌دانیم که در داخل کشور این موضوع انجام شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000